רשות נחל הקישון: אירוע הגברת המודעת לטובת שמירת סביבת הנחל

המטיילים נחשפו לקונפליקטים הקיימים בין שימור הנחל לבין תוכניות חברת נמלי ישראל ועיריית חיפה להקמת שטחי אחסון מכולות בצמוד לנחל


00:00 ,29.06.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

המטיילים נחשפו לקונפליקטים הקיימים בין שימור הנחל לבין תוכניות חברת נמלי ישראל ועיריית חיפה להקמת שטחי אחסון מכולות בצמוד לנחל
 
600 איש ביקרו בשבת האחרונה בפארק מורד נחל קישון באירוע אותו ארגנו רשות נחל הקישון, החברה להגנת הטבע והמשרד להגנת הסביבה, על מנת להגביר את המודעות לשמירת סביבת הנחל לטובת הציבור.
 
במהלך היום נערך סיור מודרך לציבור המבקרים בגדות מורד נחל קישון וזכה להסבר מקיף על הנחל, הליך שיקומו ועושר המינים המצוי בנחל ובגדותיו. המטיילים נחשפו לקונפליקטים הקיימים בין שימור הנחל לבין תוכניות חברת נמלי ישראל ועיריית חיפה להקמת שטחי אחסון מכולות בצמוד לנחל. ברשות נחל הקישון והחברה להגנת הטבע ציינו, כי למיקום מכולות יש חלופות רבות ואילו לנחל וגדותיו אין תחליף.
 
במהלך הסיור סומן קטע שביל נחל על ידי חברי קבוצת אבדאה קפואירה שסימנו את השביל ותחמו את אזור הצמחייה המוגנת שבמקום לצורך שמירה על הטבע והצמחייה המקומית. כמו כן, סייעו חברי הקבוצה בניקיון השטח הפתוח.
 
לדברי שרון נסים, מנכ"ל רשות נחל הקישון: "רשות נחל הקישון פועלת על מנת להגביר את המודעות הסביבתית של תושבי מטרופולין חיפה והקריות לשיקום הנחל ולשמירה על גדותיו וסביבתו כשטח ציבורי פתוח. אירוע זה הוא חלק ממערך פעילות רשות הנחל להסברה ושיתוף הציבור. בכוונתנו לקיים אירועים ופעילויות נוספות דומות בעתיד".
 
לדברי אלה אלכסנדרי, מנהלת החברה להגנת הטבע בסניף חיפה: "החברה להגנת הטבע רואה חשיבות רבה בשימור השטחים הפתוחים להם ערכיות אקולוגית גבוהה. הקישון הוא נחל חשוב המהווה היזדמנות ייחודית לפארק משמעותי בלב המטרופולין. כחלק מהאבק על המרחב הציבורי הפתוח אנו עורכים פעילויות הסברה בקרב הציבור."
 
בסיום הסיור הוזמן הקהל הרחב למופע ושיעור קפואירה שערך ביה"ס "אבאדה" במורד נחל קישון. התלמידים סימנו כתובת אנושית עם המילה "סביבה" שצולמה מהאוויר, על מנת להגביר את המודעות לשמירה על הטבע והסביבה.