תגובת המשתמשים לדו"ח המבקר: הרפורמה בנמלים רוקנה מתוכן

איגוד המשתמשים בהובלה ימית: דוח המבקר הוכיח כי הרפורמה בנמלים אינה שווה את הנייר עליו נכתבה. מחדלי ההמשלה והסתדרות רוקנו מתוכן כל סיכוי להפרטה


00:00 ,07.05.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

איגוד המשתמשים בהובלה ימית: דוח המבקר הוכיח כי הרפורמה בנמלים אינה שווה את הנייר עליו נכתבה. מחדלי ההמשלה והסתדרות רוקנו מתוכן כל סיכוי להפרטה.
 
באיגוד המשתמשים בהובלה ימית לא הגיבו בהפתעה לדוח מבקר המדינה על הנמלים, שכן מזה זמן האיגוד שב ומתריע כי הרפורמה החמיצה את יעדיה, לא הושג שקט תעשייתי בנמלים, לוח הזמנים ליישום הרפורמה אינו מיושם ולמעשה הרפורמה אינה שווה את הנייר עליו נכתבה.
 
יו"ר איגוד המשתמשים בהובלה ימית, גד שפר אומר כי נזקי השביתות בנמלים הם בסדר גודל של אסון טבע, "אבל בניגוד לאסון טבע, את הנזקים האלה ניתן היה למנוע באמצעות אכיפתם של הסכמים חתומים על ידי הממשלה, ההסתדרות וחברות הנמל. אבל בפועל הניסיונות השונים לקידום היבטים שונים של הרפורמה נתקלים בהתנגדות שיטתית ונמרצת של העובדים,הרפורמה רוקנה מתוכן והסיכוי להגיע להפרטה מדורגת של הנמלים הולך וקטן. הוכח כי מחדלי ההמשלה והסתדרות רוקנו מתוכן כל סיכוי להפרטה"
 
עוד אמר שפר כי הוא שמח על נכונות משרד התחבורה להפסיק את ההתעלמות מהעובדים בנושא הרפורמה, אך כפי שהדברים נראים היום המרחק בין הדיבורים לבין הסיכוי לממש את ההפרטה גדול מדי. הנמלים רחוקים ממצב שבו יהיו אטרקטיביים למשקיעים פוטנציאליים.
 
מבדיקה שנערכה באיגוד המשתמשים בהובלה ימית עולה כי מאז החתימה על הסכמי הרפורמה, בהם התחייבו העובדים לשקט תעשייתי, היו לפחות 41 מקרים של שיבושי עבודה, עיצומים ושביתות בנמלי ישראל, במשך לפחות 215 ימים, ועוד 22 איומים פומביים בשביתות והכרזות סכסוכי עבודה.הערכת הנזקים למשק: 2 - 3 מיליארד ₪.