אוהד כהן נבחר לתפקיד מנהל מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת

בימים אלה מסיים כהן את תפקידו כנספח המסחרי של משרד התמ"ת בוושינגטון. בעבר הוא כיהן ככלכלן בצים


00:00 ,22.05.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

אוהד כהן יכהן כסמנכ"ל הבא לסחר חוץ במשרד התמ"ת.

כהן נבחר לתפקיד על ידי ועדת הבוחנים לבחירת סמנכ"ל סחר חוץ במשרד התמ"ת בראשות מנכ"ל משרד החוץ רפאל רפי ברק.

כהן יסיים תפקידו כנספח המסחרי של משרד התמ"ת בוושינגטון ויחליף בתפקיד את הסמנכ"ל לשעבר בועז הירש, שמונה לפני כחודשיים למנכ"ל שירות התעסוקה.

כהן (41), נשוי ואב לשלושה. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת חיפה, קודם לכניסתו לשירות הציבורי שימש כהן ככלכלן בחברת הספנות, צים. הוא משרת מאז שנת 1997 במינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת בשורה של תפקידים: בין השאר, כיהן כהן כמנהל דסק דרום אירופה, מנהל קורס צוערים של המשרד, כנספח המסחרי של המשרד בשטוקהולם ובירדן.

בתפקידו האחרון היה כהן אמון על פתיחת הנספחות המסחרית בבירה האמריקנית, על חיזוק וקידום קשרי המסחר בין ישראל לארצות הברית, במטרה להגביר את התחרותיות של העסקים והתעשייה הישראלית במשק האמריקאי, עבודה מול גורמי ממשל פדראליים בנושאי קניין רוחני, תקינה וסחר בשירותים, ועבודה מול הגופים הפיננסיים היושבים בוושינגטון, בהם הבנק העולמי והבנק לפיתוח אמריקה הלטינית.

אמר שר התמ"ת שלום שמחון: "תפקידו של סמנכ"ל סחר חוץ הוא אחד המרכזיים והמשפיעים ביותר על הכלכלה הישראלית, המשק והתעשייה, במיוחד בעת הזו, כששווקי העולם מצויים בחוסר יציבות וטלטלה מתמדת. אני בטוח שניסיונו הרב של אוהד כהן יסייע לו לעמוד באתגרים הרבים וביעדי הסחר שישראל הציבה לעצמה".