אבו דאבי חתמה על הסכם עם DP World לניהול נמליה

החברה, אשר משרדיה הראשיים ממוקמים בדובאי, תקבל את זכויות הניהול של נמל ח'ליפה ואיזור התעשייה הצמוד לו. הנמל יחל בפעילות בשנת 2010


00:00 ,12.06.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

החברה, אשר משרדיה הראשיים ממוקמים בדובאי, תקבל את זכויות הניהול של נמל ח'ליפה ואיזור התעשייה הצמוד לו. הנמל יחל בפעילות בשנת 2010
 
התקשורת במפרץ מדווחת כי חברת הנמלים של נסיכות אבו דאבי חתמה על הסכם עם חברת DP World אשר מרכזה בדובאי, לקבל את זכויות הניהול של הנמל התעשייתי ח'ליפה ואזור התעשייה הצמוד לו בנסיכות אבו דאבי.

על פי הדיווחים נחתם הסכם עם חברת DP World וחברת הבת שלה, World Economy Zone, לניהול אזורי תעשייה, לפתח את אזור התעשייה "אלטווילה" הצמוד לנמל באבו דאבי. נמל ח'ליפה ואזור התעשייה החדש הצמוד לו, שגודלו מגיע ל-25 קמ"ר, ממוקמים בין נסיכות אבו דאבי לבין נסיכות דובאי והם צפויים לשמש נמל מרכזי לתעשיית האלומיניום, ברזל והתעשייה הכבדה באזור. לא צוינו פרטי ההסכם ובעיקר הסכומים המעורבים בעסקה.

פרוייקט הקמת הנמל התעשייתי ח'ליפה באבו דאבי כולל הקמת נמל רב תכליתי במרחק 5 קילומטר מהחוף בשטח כולל של 2.2 קילומטר מרובע. יכולת הקליטה של הנמל בשלב הראשון להפעלתו הצפויה בשנת 2010, תגיע ל-2 מיליון מכולות 20 רגל.

נזכיר כי חברת DP World מנהלת את הנמל על שם השיח' זאיד באבו דאבי, וזהו הנמל המרכזי בנסיכות הצפוי להתחיל בפעילות מלאה בשנת 2009.
 
בתוך כך זכתה חברת DP World לאמון מטעם שני בתי השקעות חשובים. סוכנות הדירוג "מודיז" בגרמניה העניקה לחברה דירוג אשראי גבוה של A1 המשקף את החוזק והגיוון של פעילות החברה המפעילה 42 נמלים ב-22 מדינות. גם "סטנדרד אנד פורס" נתן לחברה מדובאי דירוג A+/A-1 לטווח הקצר והארוך ותיאר את מצב החברה כ"יציב".

בדובאי נודע כי חברת DP צפויה לגייס סכום של שלושה מיליארד דולר באמצעות הנפקת שטרות חוב דולריים לטווח ארוך.