איתיחאד מרחיבה טיסותיה לעיראק

החברה תפעיל חמש טיסות שבועיות בין אבו דאבי לבגדאד, והחל מחודש יוני תחל להפעיל שתי טיסות שבועיות לעיר אירביל בצפון עיראק


00:00 ,26.04.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

החברה תפעיל חמש טיסות שבועיות בין אבו דאבי לבגדאד, והחל מחודש יוני תחל להפעיל שתי טיסות שבועיות לעיר אירביל בצפון עיראק
 
חברת התעופה Etihad Airways, המוביל הלאומי של איחוד הנסיכויות הערביות, הודיעה על פתיחת קו טיסות ישיר בין אבו דאבי לבגדאד בירת עיראק. בכך תהפוך החברה מאבו דאבי לחברת התעופה הראשונה באיחוד הנסיכויות הערביות הטסה לעיראק.
 
חברת התעופה Etihad Airways תפעיל את הקו בתדירות של חמש טיסות בשבוע באמצעות מטוס מדגםAirbus A320.
 
במקביל מתעתדת החברה מאבו דאבי לפתוח קו טיסות מאבו דאבי לשדה התעופה של העיר אירביל בכורדיסטאן בצפון עיראק, וזאת בתדירות של פעמיים בשבוע החל מ-1 ביוני 2010. יצוין כי חברות התעופה במפרץ מתחרות על פתיחת קווי תעופה לעיראק, וזאת מתוך רצון לתפוס נתח מהביקושים הגוברים במדינה לעומת קשייה של חברת התעופה המקומית Iraq Airways להגדיל את צי המטוסים שלה על מנת לעמוד בביקושים אלה.
 
בין החברות אשר פתחו קווי טיסות לבגדאד Middle East Airlines הלבנונית, Royal Jordanianמירדן ו-Gulf Air מבחריין.
 
בתוך כך הודיעה חברת התעופה Crystal Cargo, זרוע התובלה האווירית של חברת התעופה Etihad Airways, כי חנכה קו מטענים חדש בין שדה התעופה הבינלאומי של אבו דאבי לשדה התעופה בעיר אירביל במחוז כורדיסטאן בצפון עיראק.
 
החברה מפעילה בקו החדש מטוס מטען מדגם A300-600F המסוגל לשאת מטען כולל של 42 טון לכל כיוון, וזאת בתדירות של שתי טיסות בשבוע. העיר אירביל הופכת בכך ליעד השני אותו פוקדת חברת התעופה Crystal Cargo בעיראק לאחר הבירה בגדאד.
 
החברה מפעילה בקווים לעיראק שני מטוסים מדגם איירבוס A300-600F ושני מטוסים מדגם MD11. חברת התעופה Crystal Cargo מחזיקה בצי מטוסים המונה 22 מטוסי מטען והיא טסה ל-70 יעדים ברחבי העולם.