במצרים מצפים לחידוש טיסות השכר מרוסיה לסיני

חידוש טיסות השכר הרוסיות להורגאדה ולשארם א-שייח׳, החל מאמצע מאי, טומן בחובו תרומה חשובה לכלכלית המצרית. טיסות השכר אחראיות ל-70% מתנועת התיירים הרוסים למצרים


11:17 ,29.04.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

גורמים במשרד התעופה האזרחית במצרים מדגישים כי חידוש טיסות השכר הרוסיות להורגאדה ולשארם א-שייח׳, החל מאמצע מאי, טומן בחובו תרומה כלכלית חשובה. המקורות הסבירו כי טיסות השכר אחראיות ל-70% מתנועת התיירים הרוסים למצרים. התייר הרוסי היה אחראי על יותר מ-50% מתנועת התיירות בהורגאדה בתקופה שבין 2010 ל 2015. היעדים הפופולאריים הבאים של התייר הרוסי הם שארם א-שיח׳ ואז קהיר.

 

הגורמים הדגישו כי הצד הטכני בשדות התעופה המצריים ״בטוח לחלוטין״, והראייה לכך היא שהמספר הכולל של טיסות שכר וטיסות סדירות משדות תעופה בינלאומיים שונים, במיוחד מאירופה, גדל בשנים שלפני הקורונה ב-74%.

 

באחרונה דווח כי משלחה ביטחונית רוסית, שכללה 17 מומחים, סיימה סיור לצורכי ביקורת בשדות התעופה שארם א-שיח׳ והורגאדה. ביקור זה נערך לקראת חידוש מלא של הטיסות הרוסיות הישירות לאתרי הנופש במצרים לאחר הפסקה שנמשכה כחמש שנים מאז הפיגוע במטוס הרוסי מעל חצי האי סיני. המשלחת הביטחונית בדקה במהלך הסיור בשדות התעופה הורגאדה ושארם א-שיח׳ אחר מערכות האבטחה, הפעולות והנהלים כדי להבטיח את בטיחות הנוסעים מרגע הכניסה לטרמינל בשדה התעופה ועד לעליית המטוס, מערכת בדיקת הכבודה, מערכת אספקת הדלק למטוסים וכן מערכת אספקת הקייטרינג לפני ההמראה. כמו כן בדקה המשלחת את נהלי הכניסה והיציאה של העובדים בשדות התעופה וכן פעילות מצלמות מעקב.