דיווח: מצרים מתנה מתן אשרה לאזרחים מישראל בקבלת אישור ביטחוני

לפי פרסום בעיתון המצרי "אליום אלסאבע", מצרים מתנה כניסת אזרחים ממספר מדינות זרות וביניהן ישראל, בקבלת אישור ביטחוני מגורמי הביטחון הישראלים ובתיאום מול רשויות ההגירה וגורמי הביטחון המצרים


00:00 ,17.05.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

עכשיו זה סופי ופומבי. מצרים מודה כי היא מתנה כניסת אזרחים של מספר מדינות זרות, וביניהן ישראל, בקבלת אישור ביטחוני המצורף לאשרת הכניסה.

מקור ביטחוני בכיר מסר לעיתון המצרי "אליום אלסאבע" כי, בראש הרשימה מדינות כמו אפגניסטן, פקיסטאן, אלג'יריה, ישראל, סומליה והרשות הפלסטינית. המקור המצרי מסר כי, הסיבה לדרישה לקבלת אישור ביטחוני לכניסה למדינה נעה בין היות הנוסע מסוכן לביטחון המדינה מבחינה ביטחונית או מבחינה מוסרית, ולכן ההליך ארוך יותר בעת הדיון בבקשה לאשרת כניסה.

העיתון המצרי יודע לספר כי, שלטונות שדה התעופה של קהיר דורשים מאזרחי ישראל להשיג אישורים ביטחוניים מגורמי הביטחון בישראל בנוסף לאשרת הכניסה, וזאת עוד חודש עד חודשיים לפני ניסיון הכניסה למצרים. את התהליך יש לעשות בתיאום בין רשויות ההגירה וגורמי הביטחון המצרים.

עוד נמסר כי, במקרה של הגעת נוסע ללא אישור ביטחוני ולמרות הישג אשרת כניסה, הוא מועלה מיד על המטוס הראשון בחזרה ליעדו המקורי. המקור הביטחוני המצרי מסר גם כי, לעיתים נשקלות בשדה התעופה של קהיר סיבות הומניטריות לסיוע לנוסע למשל, מחלה ונכות.

יש לציים כי, אזרחי רוב המדינות בעולם אינם נדרשים להליך זה, בכלל זה אזרחי ארצות הברית, אוסטרליה, מדינות האיחוד האירופי וקנדה.