הפיראטים מסומליה שיחררו מכלית תמורת 9.5 מיליון דולר

זהו הכופר ששולם בעבור שיחרור מכלית הנפט Samho Dream הנושאת דגל סינגפור ו-19 אנשי צוותה. מדובר בכופר הגבוה ביותר ששולם לפיראטים עד כה


00:00 ,07.11.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

זהו הכופר ששולם בעבור שיחרור מכלית הנפט Samho Dream הנושאת דגל סינגפור ו-19 אנשי צוותה. מדובר בכופר הגבוה ביותר ששולם לפיראטים עד כה
 
הפיראטים מסומליה מוכיחים שהסבלנות משתלמת. לאחר משא ומתן קשוח, קיבלו הפיראטים כופר בסכום של 9.5 מיליון דולר עבור שחרורה של מכלית הנפט Samho Dream נושאת דגל סינגפור, אותה חטפו על אנשי צוותה באוקיאנוס ההודי בחודש אפריל שעבר.
 
הפיראטים שחררו את צוות המכלית המונה 19 מלחים פיליפינים וחמישה דרום קוריאנים אשר היו בשבי תקופה של שבעה חודשים, מאז חטיפת המכלית בעת שהובילה מטען של שני מיליון חביות נפט גולמי בשווי של 170 מיליון דולר מעיראק לארצות הברית.
 
מדיווחים מקניה עולה כי, הפיראטים דרשו תחילה תשלום כופר בסכום של 20 מיליון דולר תמורת שחרור המכלית על צוותה ולבסוף הסתפקו בסכום ששולם, הנחשב לסכום הכופר הגבוה ביותר ששולשל לידי הפיראטים בתמורה לשחרורו אונייה חטופה.
 
מקורות בתחום הספנות מתחו ביקורת על תשלום סכום הכופר הגבוה וקבעו כי הכספים יועברו על ידי הפיראטים לשיפור יכולות טכניות ולגיוס קאדר חדש לביצוע פעולות חטיפת אוניות בנתיב השיט.