ירדן: שביתת רעב של הסבלים במכס

כמאתיים עובדים מוחים על פיטוריהם מעבודה במתחם הטעינה והפריקה של סחורות במכס רבת עמון לאחר שנתקבלה החלטה להפריט את נושא העבודות במקום


00:00 ,05.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

כמאתיים עובדים מוחים על פיטוריהם מעבודה במתחם הטעינה והפריקה של סחורות במכס רבת עמון לאחר שנתקבלה החלטה להפריט את נושא העבודות במקום
 
עובדי הטעינה והפריקה במכס רבת עמון שובתים רעב זה היום השני וזאת לאחר שקיבלו הודעת פיטורים מרשות המכס הירדנית. מדובר ב-200 עובדי טעינה ופריקה אשר קיבלו לפני כשבוע הודעה על פיטוריהם מעבודה במתחם הטעינה והפריקה של סחורות במכס רבת עמון לאחר עשרות שנים של עבודה רצופה לטענתם.
 
ההודעה על פיטורי הסבלים נמסרה לאחר שרשות המכס הירדנית החליטה להפריט את עבודות הטעינה והפריקה ולמסור אותן לחברה פרטית אשר זכתה במכרז.
 
ראש לשכת התעסוקה במשרד העבודה הירדני מסר כי חברת רמא אשר זכתה במכרז חתמה לפני קבלת המכרז על התחייבות להמשך העסקת כל עובדי הטעינה והפריקה במכס רבת עמון, ובפועל החלה להעסיק 80 עובדים בשלב ראשון.
 
הסבלים השובתים רעב במכס רבת עמון טוענים כי החברה אשר זכתה במכרז לא העסיקה סבלים ותיקים, אלא הביאה במקומם עובדים זרים לעבודה במתחם הטעינה והפריקה במכס רבת עמון.
 
מנכ"ל רשות המכס הירדנית ע'אלב קאסם אלסראיירה מסר לעיתון הירדני "אלדוסתור" כי עובדי הטעינה והפריקה במכס רבת עמון אינם נמנים על עובדי המכס, והם עבדו לאורך השנים באופן בלתי מוסדר באמצעות חברות העמילות והמשלחים כקבלנים פרטיים על בסיס יומי.
 
חברים בפרלמנט הירדני קראו לשלטונות המוסמכים להתערב במשבר על מנת לפתור את בעיית הסבלים במכס רבת עמון, אשר רבים מהם עובדים בתחום עשרות שנים, מקבלים שכר זעום והינם בעלי משפחות מרובות ילדים.