ממשלת יפן פועלת לשחרור הספינה שנתפסה בים האדום על ידי החות'ים

מזכיר הממשלה הראשי של יפן ציין כי משרדים וסוכנויות ביפן כולל משרד התחבורה ומשרד החוץ אוספים מידע ועובדים עם המדינות הרלוונטיות כדי להביא לשחרור מוקדם של הספינה והצוות שלה הכולל אזרחים מבולגריה ומהפיליפינים


09:18 ,20.11.2023 מאת: מערכת פורט2פורט

ממשלת יפן גינתה בחריפות את חטיפתה אתמול של ספינת גלנוע המופעלת על ידי חברה יפנית בים האדום וזאת על ידי המורדים החות'ים בתימן, הנתמכים על ידי איראן. המיליציה התימנית טענה שהספינה היא "ישראלית", אך דובר ממשלת יפן אישר שהספינה הופעלה על ידי חברת Nippon Yusen.

 

מזכיר הממשלה של יפן מסר כי טוקיו פועלת לשחרור הספינה. ״נכון לעכשיו, משרדים וסוכנויות כולל משרד התחבורה ומשרד החוץ אוספים מידע ועובדים עם המדינות הרלוונטיות כדי להביא לשחרור מוקדם של הספינה והצוות שלה", אמר הירוקאזו מצונו, מזכיר הממשלה הראשי של יפן. על פי דיווחים בתקשורת, אנשי הצוות כוללים בולגרים ופיליפינים, ללא אזרחים יפנים. 

 

ביום ראשון בערב אישרו החות'ים בהודעה רשמית כי "תפסו ספינה ישראלית" בים האדום והובילו אותה לנמל בתימן. "הכוחות הימיים של הצבא התימני ביצעו פעולה צבאית בים האדום", אמר דובר הצבא החות'י יחיא סריע בהצהרה מצולמת. "אחת התוצאות של המבצע הזה הייתה תפיסה של ספינה ישראלית והובלתה לחוף תימן", אמר. סריע לא חשף פרטים נוספים על הספינה או הצוות שלה.

 

עם זאת, הוא הזהיר כי כל הספינות השייכות לישראל או כאלה העושות עסקים איתה יהפכו ל"מטרה לגיטימית" עבור כוחות החות'ים. הוא ציין כי פעולות החות'ים "מאיימות רק על הספינות של הישות הישראלית ועל אלו שבבעלות ישראלים״.