מצרים: דרישה לפיצוי בעקבות הצפיפות בנמל עין אלסוח'נה

הנהלת הנמל טוענת בתגובה כי הסיבה העיקרית לצפיפות שנוצרה בנמל עין אלסוח'נה היא החלטת רשות המכס המצרית לבדוק בדיקה פיזית את כל המכולות מסיבות ביטחוניות


00:00 ,10.08.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

הנהלת הנמל טוענת בתגובה כי הסיבה העיקרית לצפיפות שנוצרה בנמל עין אלסוח'נה היא החלטת רשות המכס המצרית לבדוק בדיקה פיזית את כל המכולות מסיבות ביטחוניות
 
מועצת היצוא של התעשיות הכימיות והדשנים במצרים פנתה להנהלת נמל עין אלסוח'נה לחופו המערבי של מפרץ סואץ, בדרישה לתשלום פיצויים עקב הפסדים שנגרמו ליצואני התעשיות הכימיות בשל משבר הצפיפות הקשה אשר ממנו סבל הנמל בחודשים מאי ויוני שעברו. היצואנים המצרים טוענים כי עקב האיחורים בשילוח נאלצו לשלם קנסות בגין עיכובים באספקה והפסידו חוזי יצוא.
 
ד"ר וליד הלאל, יו"ר מועצת היצוא של התעשיות הכימיות, מסר כי המועצה תציג בפני השר המצרי לתעשייה וסחר חוץ את הדרישה לפיצוי הנאמדת במיליוני דולרים. הלאל האשים ישירות את הנהלת הנמל, המנוהל על ידי חברת ניהול הנמלים DP WORLD, באחריות להפסדי היצואנים.
 
בתגובה הודיעה הנהלת נמל עין אלסוח'נה כי כל היבואנים והיצואנים המצרים אשר הגישו בקשות מלוות במסמכים והוכחות על נזק בשל הצפיפות בנמל, זכו לקבל זיכוי מתשלום דמי השהייה ואחסנה וקנסות אחרים. הנהלת הנמל הוסיפה עוד, כי הסיבה העיקרית לצפיפות שנוצרה בנמל עין אלסוח'נה היא החלטת רשות המכס המצרית לבדוק בדיקה פיזית את כל המכולות מסיבות ביטחון ולא להסתפק בבדיקה שגרתית של 10% מהן בלבד.
 
כן מזכירה הנהלת הנמל כי יבואנים רבים במצרים עדיין אינם פועלים בהתאם לדרישה המצרית לצרף הצהרת איכות לכל משלוח, דבר המעכב משלוחים רבים בנמל. עוד נמסר מהנמל כי כל הפעילות בו היא ממוחשבת וכל יבואן או יצואן יכול לבדוק את הנתונים וללמוד אם הנזק שנגרם לו נובע מאחריות הנהלת הנמל, סוכן הספנות או היעדר מסמכים נדרשים ליצוא.