מצרים: הממשלה אישרה הקצאת קרקע לנמל טאבה

זאת במסגרת תוכניותיה של מצרים לפיתוח ושיקום סיני ולהקמת נמלים יבשים בפריסה ארצית. בנוסף אושרה טיוטת חוק בדבר מתן ההתחייבות לממן, לתכנן, להקים, לתחזק ולמסור מחדש את הנמל היבש והמרכז הלוגיסטי בעיר ה-10 ברמדאן לרשות חברת MedLog


10:05 ,28.03.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

בישיבתה השבועית אתמול בראשות ראש ממשלת מצרים, ד״ר מוסטפא מדבולי, אישרה ממשלת מצרים החלטה בדבר הקצאת קרקע עבור ״הרשות הכללית של נמלי ים סוף״. לפי ההחלטה, שפורסמה בהודעה רשמית בתום הישיבה, נכתב כי הקצאת הקרקע היא לטובת הקמת ״נמל טאבה היבשתי״ והנמל הימי שם, וזאת במסגרת תוכניותיה של מצרים לפיתוח ושיקום סיני ולהקמת נמלים יבשים בפריסה ארצית.

 

בנוסף, אישרה ממשלת מצרים בישיבתה אתמול טיוטת חוק בדבר מתן ההתחייבות לממן, לתכנן, להקים, לתחזק ולמסור מחדש את הנמל היבש והמרכז הלוגיסטי בעיר ה-10 ברמדאן, לרשותה של החברה הבינלאומית MedLog, החברה משוויץ הנחשבת לזרוע הלוגיסטית של חברת הספנות MSC, לתקופת זיכיון של 30 שנים.

 

הממשלה מסרה כי החלטה זו באה במסגרת עידוד המגזר הפרטי להשתתף בפרויקטים של תשתית, מתקנים ושירותים ציבוריים, שכן פרויקט חיוני זה יסייע לתנועת הסחר דרך מצרים, ושיפור רמת השירותים הלוגיסטיים הניתנים בנמלי הים.