מצרים: התפטרות בכירים בכור הגרעיני

ההתפטרות הבכירים הוגשה במחאה על חוסר היענותה של הרשות המצרי לאנרגיה גרעינית לבקשה לרכוש ציוד חדש ולחקור טענות על אי סדרים כספיים ומנהליים


00:00 ,21.09.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

ההתפטרות הבכירים הוגשה במחאה על חוסר היענותה של הרשות המצרי לאנרגיה גרעינית לבקשה לרכוש ציוד חדש ולחקור טענות על אי סדרים כספיים ומנהליים
 
טלטלה ברשות לאנרגיה גרעינית במצרים. מנהל הכור הגרעיני המצרי לצורכי מחקר באינשאס, ד"ר סלאחאלדין אלמורשדי, וד"ר עאדל עליאן, מנהל התחזוקה בכור, הגישו את התפטרותם למנהל ענף הכורים ברשות המצרית לאנרגיה גרעינית.
 
מהדיווחים בקהיר עולה כי ההתפטרות הבכירים בכור באינשאס הוגשה במחאה של השניים על חוסר היענותה של הרשות המצרי לאנרגיה גרעינית לבקשה לרכוש ציוד חדש ולחקור טענות על אי סדרים כספיים ומנהליים.
 
ד"ר מוסטפא סאלח מונה לעמוד בראש הכור הגרעיני המצרי לצורכי מחקר באינשאס. נזכיר כי ברקע ההתפטרות עומדת גם החשיפה לפיה אירעה תקלה בכור הגרעיני אותו מפעילה מצרים לצורכי מחקר באינשאס בדלתא של הנילוס בחודש אפריל.
 
ד"ר מחמד אלקוללי, ראש הרשות לאנרגיה גרעינית במצרים, מסר כי מדובר בתקלה "שגרתית" במשאבת קירור המים של הכור, אשר לא גרמה כל נזק או קרינה ודליפה גרעינית מהכור לסביבה.
 
נציין כי התקלה נחשפה רק בתחילת החודש עם ביקורה של משלחת הרשות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בכור.
 
עוד דווח מקהיר כי בשלב זה הגיעו השיחות בין הרשות המצרית לאנרגיה גרעינית לרוסיה בדבר הרחבה ופיתוח של הכור באינשאס למבוי סתום.
 
הדיונים מתקיימים בין הרשות המצרית לחברה הרוסית "רוס אטום" בכוונה להגדיל את תפוקת הכור מ-2 מגוואט ל 5 מגוואט ולטענת המצרים השיחות עלו על שרטון עקב דרישות מקדמיות קשוחות של הצד הרוסי.