מצרים: פרויקט הרכבת בסיני מתקדם

רשות הרכבות המצרית השלימה את שיפוץ תחנת הרכבת ביר אל-עבד שבצפון סיני, וזאת במסגרת פרויקט השיקום והפיתוח של קו אל-פרדן/ביר אל-עבד שמטרתו להחזיר את תנועת הרכבות לסיני. פרויקט השיקום הינו באורך כולל של 500 ק״מ


10:05 ,12.02.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

רשות הרכבות המצרית השלימה את שיפוץ תחנת הרכבת ביר אל-עבד שבצפון סיני, וזאת במסגרת פרויקט השיקום והפיתוח של קו אל-פרדן/ביר אל-עבד שמטרתו להחזיר את תנועת הרכבות לסיני. אורך המסילה צפוי להגיע ל- 100 ק״מ. הפרויקט כלל גם את הקמת גשר אל-פרדן החדש בתעלת סואץ ושיקום ופיתוח הגשר הישן.

 

רשות הרכבות פרסמה תמונות המציגות את תחנת הרכבת ביר אל-עבד לאחר שיפוצה. הפרויקט מגיע במסגרת יישום המסדרון הלוגיסטי המשולב אל-עריש/טאבה וביצוע פרויקט השיקום, הפיתוח והבנייה של אל-עריש/טאבה. קו פרדן/מזרח פורט סעיד/ביר אל עבד/אלעריש/טאבה, באורך כולל של 500 ק״מ, נחשב לאחד המרכיבים המרכזיים במסדרון הלוגיסטי החשוב הזה.

 

יצוין שחברת האחזקות לכבישים וגשרים המצרית השייכת למשרד התחבורה, סיימה את עבודות השיפוץ של תחנות ביר אל עבד וקנטרה מזרח, ופועלות לשפץ תחנות נוספות על התוואי בסיני כמו ג'לבנה, רומנה ובאלוזה. כמו כן תוקם באל-עריש תחנה חדשה לשירות הנוסעים, בנוסף יורחב הקו לנמל אל-עריש לשירות נוסעים והובלת סחורות.