סופית: היאכטה של סדאם בבעלות ממשלת עיראק

בית המשפט הצרפתי קבע כי ממשלת בגדאד היא הבעלים החוקי של היאכטה ומנע את מכירתה על ידי חברה מאיי קיימן בעבור 23.5 מיליון יורו


00:00 ,18.06.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

בית המשפט הצרפתי קבע כי ממשלת בגדאד היא הבעלים החוקי של היאכטה ומנע את מכירתה על ידי חברה מאיי קיימן בעבור 23.5 מיליון יורו
 
בית משפט לערעורים במחוז aix en province בצרפת הורה להאריך את תקופת העיקול שהטיל בית משפט בעיר ניס על היאכטה של נשיאה המודח של עיראק סדאם חוסיין ולמנוע את מכירתה.
 
בית המשפט הצרפתי דחה בכך את ערעורה של חברה מאיי קיימן על החלטת בית המשפט לענייני סחר בעיר ניס להכיר בבעלותה של ממשלת עיראק על היאכטה העוגנת לחופי הריביירה הצרפתית Cote d'Azur .
 
בית המשפט הצרפתי לא קיבל את טענת החברה לפיה ממשלת עיראק אינה בעליה החוקיים של היאכטה, מכיוון שנשיא עיראק נתן אותה במתנה למלך עבדאללה השני מלך ירדן ועל כן אינה נמצאת בבעלות משפחתו של סדאם חוסיין ואינה נמצאת ברשימת נכסי המשפחה שהולאמו.
 
יחד עם זאת קבע בית המשפט הצרפתי כי ממשלת בגדאד היא הבעלים החוקי של היאכטה וחייב את החברה מאיי קיימן לשלם לממשלת הרפובליקה של עיראק פיצויים בסך 15 אלף יורו.
 
היאכטה Ocean Breeze הינה באורך של 82 מטר והיא נבנתה על ידי מספנת Helsingor בדנמרק בשנת 1981. היאכטה, הרשומה על שם חברת OffshoreSodilay limited הרשומה באיי קיימן, הוצעה למכירה על ידי סוחר לונדוני במחיר התחלתי של 23.5 מיליון יורו.