סעודיה: הוצבו מצלמות מעקב בשדות התעופה

400 מצלמות חכמות הוצבו בשדות התעופה בממלכה בכדי לאבטח את מטען הנוסעים ולעקוב אחר הפעילות. בנוסף לצילום, מתריעות המצלמות על מעצור במסוע המזוודות או כניסת נוסע לאזור מוגבל


00:00 ,22.03.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

רשות שדות התעופה של ערב הסעודית חתמה על הסכם לאספקה והצבה של 400 מצלמות חכמות בשדות התעופה בממלכה במטרה לפקח ולאבטח את מטענם של הנוסעים ולעקוב אחר הפעילות בשדות התעופה ברחבי הממלכה.

על פי הדיווחים, מערכת מצלמות ראשונה הוצבה באולמות הנוסעים בשדה התעופה על שם המלך עבדאלעזיז בג'דה, הבירה הכלכלית של ערב הסעודית, והן עוקבות אחר מסועי המזוודות בשדה. ברשות שדות התעופה של סעודיה מדגישים כי בנוסף ליכולת לצלם את האירועים באופן מתמשך ויכולת אחסון רחבה של מידע, הרי שבמקרה של מעצור במסוע המזוודות או כניסת נוסע לאזור מוגבל, המצלמות מתריעות למרכז הבקרה על אירוע חריג.

במקביל, עוקבות המצלמות אחר זרימת הנוסעים בבית הנתיבות ומאפשרות לפקח ולצמצם תורים במקרה של צפיפות. ברשות שדות התעופה של הממלכה הדגישו כי המצלמות החדשות עובדות בשלושה כיוונים מקבילים ועוקבות אחר הנעשה בדלפקי חברות התעופה, אולמות הנוסעים, מסועי המזוודות, אזורי העלייה למטוס וכן מספקות מידע בזמן אמיתי על מספר הנוסעים בשדה.

בתוך כך, הודיע מלך סעודיה, המלך עבדאללה, על מינויו של Faisal bin Hamad Al-Sugair לתפקיד ראש רשות התעופה האזרחית של הממלכה GACA, וזאת במקומו של Abdullah Rehaimi אשר שימש בתפקיד בחמש השנים האחרונות.

ראש רשות התעופה האזרחית הסעודי החדש משמש בתפקיד דירקטור במספר חברות תקשורת ועסקים בממלכה, והוא מחזיק בתואר דוקטור בהנדסה מאוניברסיטת סטנפורד בארצות הברית ונמנה על סגל ההוראה של האוניברסיטה על שם המלך סעוד.