עומן: בית נתיבות חדש בשדה התעופה במסקט

חברה אמריקאית, תורכית ומקומית יקימו את הפרויקט להרחבת יכולת קליטת הנוסעים בשדה התעופה, שיושלם ב- 2014


00:00 ,27.10.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

חברה אמריקאית, תורכית ומקומית יקימו את הפרויקט להרחבת יכולת קליטת הנוסעים בשדה התעופה, שיושלם ב- 2014
 
סולטנות עומן העניקה חוזה בהיקף של 706 מיליון ריאל עומני (1.8 מיליארד דולר) לשותפות אמריקאית-מקומית-  תורכית, להקמת אולם נוסעים חדש בשדה התעופה הבינלאומי של הבירה מסקט. על פי התוכניות תושלם הקמת אולם הנוסעים החדש ברבעון השלישי של שנת 2014.
 
החברות Bechtel האמריקאית, Bahwan Engineering Company (BEC) המקומית ו- INCA התורכית, יקימו את הפרויקט אשר נועד להרחיב את יכולת הקליטה של שדה התעופה במסקט ל- 12 מיליון נוסעים בשנה לעומת ארבעה מיליון נוסעים כיום. בית הנתיבות החדש צפוי להיפתח בחודש מרץ 2014. המתקנים העיקריים בשדה התעופה של מסקט, בכלל זה מסלול ההמראה הצפוני, מגדל הפיקוח ועוד, ייפתחו לקראת סוף שנת 2013.
 
שדה התעופה החדש של מסקט יכלול שני מסלולי המראה ונחיתה עצמאיים, 29 שרוולים לחניית מטוסים ו- 30 סטנדים מרוחקים לחניית מטוסים. בית הנתיבות יגלול 60 נקודות צ'ק אין למחלקת תיירים ו- 24 נקודות למחלקות עסקים. באולם הנוסעים המגיעים מתוכננים שמונה מסועים למזוודות, שניים לטיסות מקומיות ושישה לטיסות בינלאומיות, מלון בן 90 חדרים וכן חנייה ל- 4,700 כלי רכב.
 
פרסום המכרזים לפרויקט הקמת בית הנתיבות החדש בשדה התעופה של מסקט בירת עומן נדחה בשנתיים עקב עיכוב בעבודות החפירה ויישור השטח בשטח השדה הממוקם לחוף הים. העבודות להקמת מסלולי ההמראה, תשתית השטח, גבישים ובנייני תחזוקה מתבצעות על ידי החברה התורכית TAV וחברת ההנדסה הלבנונית CCC בהשקעה של 450 מיליון ריאל עומני (1.1 מיליארד דולר).