עקבה: 16% גידול בטיסות בשדה התעופה

מספר הנוסעים בשדה התעופה של עקבה בחמשת החודשים הראשונים של השנה הגיע ל-85 אלף, גידול של 41% לעומת התקופה המקבילה אשתקד


00:00 ,01.07.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

מספר הנוסעים בשדה התעופה של עקבה בחמשת החודשים הראשונים של השנה הגיע ל-85 אלף, גידול של 41% לעומת התקופה המקבילה אשתקד
 
מנהלו של שדה התעופה הבינלאומי על שם המלך חוסיין בעקבה, עומר אלמנהא, מסר כי נרשם גידול של 16% מספר ההמראות והנחיתות בשדה התעופה של העיר עקבה בחמשת החודשים הראשונים של השנה.
 
על פי הנתונים נרשמו 2,100 טיסות בתקופה האמורה וזאת לעומת 1,772 טיסות בתקופה המקבילה אשתקד. מספר הנוסעים בשדה התעופה של עקבה בחמשת החודשים הראשונים של השנה הגיע ל-85 אלף, גידול של 41% לעומת התקופה המקבילה אשתקד בה הגיעו לעקבה 50 אלף נוסעים בדרך האוויר.
 
לדבריו, שדה התעופה הבינלאומי של עקבה החל לקלוט טיסות צ'רטר מרחבי העולם במסגרת אסטרטגיית השיווק של הרשות לפיתוח האזור הכלכלי של עקבה. במקביל, תרמה לתנועת הנוסעים בשדה עקבה שתי טיסות יומיות בקו עקבה – עמאן ובחזרה אותן מקיימת חברת התעופה המלכותית של ירדן Royal Jordanian.
 
בתוך כך, מתבצע בימים אלה ההסכם בין הרשות לפיתוח עקבה לבין חברת ניהול נמלי התעופה הסינגפורית Airport consultants CHANGI המכינה תוכנית כוללת בת שלושה שלבים לפיתוח שדה התעופה של עקבה עד שנת 2028 בהשקעה של 100 מיליון דינר ירדני (142 מיליון דולר).
 
התוכנית כוללת הרחבת השדה, הגדלת יכולת קליטת הנוסעים, הרחבת יכולת הטיפול במטענים, הקמת הנגר לעשרה מטוסי תובלה, תוך הקטנת השפעתו על הסביבה.