ערב הסעודית הגדילה את קצב הפקת הנפט בכדי לחפות על החוסר האיראני

בממלכה משוכנעים שהמחיר של 100 דולר לחבית הוא הוגן באופן שיאפשר לכלכלה הגלובאלית להתאושש


00:00 ,16.05.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

יצואנית הנפט הגדולה בעולם ערב הסעודית משוכנעת שהמחיר של 100 דולר לחבית נפט גולמי הוא הוגן. בממלכה נוקטים בצעדים הנחוצים, על מנת לספק את כמות הנפט הנדרשת במחצית השנייה של 2012 ולא ליצור חוסר משקל בין הדרישה להיצע, באופן שישפיע על מחיר הנפט.

שר הנפט הסעודי עלי אל נעימי מסר לכתבים שסעודיה מנסה לגרום לירידת מחירי הנפט הגולמי ולייצר כמויות גדולות יותר של נפט, כדי לעמוד בדרישות האנרגיה ההולכות וגוברות של השוק העולמי ועל מנת לעזור לכלכלה הגלובאלית, שעדיין לא התאוששה מהמשבר.

שר הנפט הסעודי אמר עוד, שבחודש האחרון פמפמה ערב הסעודית נפט גולמי בשיעור של 10.1 מיליון חביות ליום בכדי לעמוד בדרישה הגלובאלית לאנרגיה. זה היה, הוא הוסיף, קצב שאיבת הנפט הגבוה ביותר זה מעל 30 שנה.

יצוין שמחיר הנפט הגולמי הגיע ביום שישי האחרון ל-112 דולר לחבית, עדיין נמוך משמעותית מהמחיר של 128 דולר לחבית נפט בחודש מרץ. יצוין עוד, שבמשך רוב שנת 2011 עמדו מחירי הנפט הגולמי על מעבר ל-100 דולר לחבית, מחיר שאיים על קצב ההתאוששות של הכלכלה העולמית הרעועה.

במהלך 2012 נשאר מחיר הנפט הגולמי גבוה, לאור הסנקציות שהטילה ארצות הברית והניסיונות של מדינות האיחוד האירופאי להקטין את הכנסות איראן מיצור נפט, במטרה להילחם בתוכנית הגרעין.

אל נעימי אמר, שארצו מפיקה מספיק נפט בכדי לחפות על הנפט האיראני החסר בשוק.