ערב הסעודית שואפת לשדרג את פעילות המטען האווירי

מתכננת להשיק מספר יוזמות במהלך 12 עד 18 החודשים הקרובים, במאמץ לשכנע חברות כמו אמזון, עליבאבא ו-DHL להרחיב את היקף הפעילות במגזר ההובלה האווירית לכ-4.5 מיליון טון בשנה עם השקעה של כ-100 מיליארד דולר


11:15 ,24.07.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

ערב הסעודית מתכננת להשיק מספר יוזמות במהלך 12 עד 18 החודשים הקרובים, במאמץ לשכנע חברות כמו אמזון, עליבאבא ו-DHL, חברה בת של דויטשה פוסט, לתרום לתכניתה להרחיב את היקף הפעילות במגזר ההובלה האווירית והלוגיסטיקה.

 

מוחמד פהד אל-ח׳ריסי, סגן נשיא אסטרטגיה ברשות התעופה האזרחית הכללית של סעודיה, אמר בראיון בשבוע שעבר כי הממלכה תזמין חברות פרטיות להקים שותפויות ולהקים מתקנים לפעילות שילוח, אחסנה והפצה. התכנית לפיתוח תחום ההובלה האווירית והלוגיסטיקה שואפת להעלות את כמות המטענים המטופלים ל-4.5 מיליון טון בשנה, עד סוף העשור. זה יהיה חלק מתוכנית כוללת בהשקעה של 100 מיליארד דולר להגברת פעילות התעופה וההובלה האווירית וזאת במסגרת אסטרטגיית ״חזון 2030״ לרפורמה בכלכלה הסעודית ולהפחתת התלות שלה בנפט.

 

אל-ח׳ריסי הוסיף בשולי השתתפותו בתערוכת התעופה הבינלאומית של פארנבורו, דרומית-מערבית ללונדון, כי ערב הסעודית פועלת להרחבת תשתית שדות התעופה שלה ולהקמת חברת תעופה חדשה שהמטה שלה יהיה ריאד. לדבריו, צעדים אלה מתקדמים היטב״.