ערב הסעודית: תקנות חדשות אוסרות העלאת נוזלים למטוס

התקנות ייכנסו לתוקף באמצע ינואר הקרוב. השלטונות יתירו להעלות למטוסים מוצרים חיוניים בלבד כגון חלב לתינוקות ותרופות לחולים


00:00 ,22.12.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

התקנות ייכנסו לתוקף באמצע ינואר הקרוב. השלטונות יתירו להעלות למטוסים מוצרים חיוניים בלבד כגון חלב לתינוקות ותרופות לחולים
 
רשות התעופה האזרחית של ערב הסעודית GACA פרסמה הנחיות חדשות לפיהן הנוסעים בשדות התעופה המרכזיים של הממלכה לא יורדו לשאת בכבודת היד האישית למטוס נוזלים, מוצרים המכילים ג'לטין וחומרים דחוסים.
 
התקנות החדשות צפויות להיכנס לתוקף החל מה-12 בינואר 2009 בשדות התעופה של הבירה ריאד, בג'דה הבירה הכלכלית, אלדמאם בירת מזרח הממלכה ושדה התעופה של העיר אלמדינה, השנייה בחשיבותה לאיסלאם.
 
דובר רשות התעופה האזרחית של ערב הסעודית, חמיד חמאד אבלרי, מסר כי הרשות תאכוף את התקנות החדשות בשיתוף פעולה עם גורמי משרד הפנים של הממלכה. לדבריו, האיסור כולל נוזלים בכמות של יותר מ-100 מ"ל המוחזקים במכלי זכוכית, פלסטיק או מתכת בכלל זה משקאות, מיצים, בשמים, שמנים, מוצרי קוסמטיקה ומשחות שיניים.
 
הדובר הסעודי הבהיר כי התקנות החדשות ייושמו בהתאם לתקנות הבטיחות הבינלאומיות לבטיחות בטיסות, וכי השלטונות יתירו להעלות למטוסים מוצרים חיוניים בלבד דוגמת חלב לתינוקות, תרופות לחולים ולצרכים הומניטריים וקרא לנוסעים בארבעת שדות התעופה שהוזכרו לשתף פעולה עם קציני הביטחון.