פורט סעיד: החלו העבודות להקמת מרכז לוגיסטי למכליות נפט

המרכז הלוגיסטי החדש, המוקם בעלות של כ-255 מיליון דולר, ייתן שירותים למכליות נפט ומוצריו בעלות קיבולת של 120 אלף טון, ויהיה בעל יכולת אחסנה של 10 מיליון טון בשנה


00:00 ,22.11.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

המרכז הלוגיסטי החדש, המוקם בעלות של כ-255 מיליון דולר, ייתן שירותים למכליות נפט ומוצריו בעלות קיבולת של 120 אלף טון, ויהיה בעל יכולת אחסנה של 10 מיליון טון בשנה
 
בנמל פורט סעיד מזרח החלו עבודות להקמת מרכז לוגיסטי לאספקה ותדלוק אוניות ואחסנת נפט בהשקעה של 254.5 מיליון דולר. את ההשקעה מובילה קבוצת משקיעים מערב הסעודית, איחוד הנסיכויות הערביות ומצרים.
 
הגנרל ימיה שירין חסן, ראש רשות הנמלים של פורט סעיד, הודיע כי הרשות מחזיקה ב-5% מהפרויקט אשר נמסר בזיכיון ל-25 שנה לחברה בעירבון מוגבל בבעלות משותפת מצרית – סעודית – איחוד הנסיכויות הנושאת את השם "משרק".
 
לדבריו, הפרויקט המדובר הוא אחד הפרויקטים המרכזיים אשר באמצעותם יהפוך נמל פורט סעיד ל"נמל רוטרדם" חדש לחוף הים התיכון. יכולת אספקת הדלק והנפט בפרויקט החדש מוערכת ב-5 עד 7 מיליון טון בשנה. כמו כן מוערך כי המרכז הלוגיסטי ייתן שירותים למכליות נפט ומוצריו בעלות קיבולת של 120 אלף טון, והוא ייהנה מיכולת אחסנה של 10 מיליון טון בשנה.
 
הפרויקט יכלול 3 רציפים לתדלוק מכליות, 4 רציפים לאספקה ו-36 מחסנים ומאגרים. העבודות על הפרויקט החדש הן בהתאם למסמך שהכין משרד ייעוץ בסינגפור שמטרתו לנצל את מיקומו הגיאוגרפי של נמל פורט סעיד כנקודת קבלה של יבוא נפט ומוצריו מהמפרץ והים התיכון, אחסנתו והובלתו למדינות האיחוד האירופי בצד מתן שירותי תחזוקה ותדלוק למכליות נפט.
 
חברת "משרק" אשר זכתה במכרז להקמת הפרויקט והפעלתו התחייבה להעסיק קבלנים מצרים בתחומי התשתית השונים. הגנרל ימיה חסן הדגיש כי הקמת הפרויקט מתבצעת בליווי המרכז למחקרי סביבה באוניברסיטת קהיר על מנת למנוע פגיעה בסביבה באזור הנמל.