שיבושים בעבודה במסוף המכולות בנמל פורט סעיד מזרח

בסוף השבוע האחרון דווח על שיבושים בפורט סעיד מזרח בעקבות סכסוך עם העובדים. העובדים שבתו מעבודתם למשך 24 שעות עקב פיטורי שניים מחבריהם


00:00 ,24.06.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

בסוף השבוע האחרון דווח על שיבושים בפורט סעיד מזרח בעקבות סכסוך עם העובדים. העובדים שבתו מעבודתם למשך 24 שעות עקב פיטורי שניים מחבריהם
 
במצרים מדווחים כי העבודה במסוף המכולות בנמל פורט סעיד מזרח שבה לסדרה אתמול לאחר שיבושים שנמשכו 24, ואף הגיעו לכדי השבתה מלאה של העבודה במסוף.
 
על פי הדיווחים, העבודה במסוף המכולות המנוהל על ידי חברת "תעלת סואץ" למכולות, שובשה במהלך סוף השבוע ואף הופסקה לחלוטין בימים חמישי ושישי האחרונים וזאת עקב שביתה של מאות פועלים במחאה על פיטורי שניים מחבריהם. מהנמל מדווחים כי 750 פועלים לערך, רובם בעלי תפקידים ביצועיים הקשורים ישירות לעבודה בנמל, השתתפו בשביתה, דבר שהביא להפסקה כמעט מוחלטת של תהליך הטעינה והפריקה של מכולות.

מחאת העובדים בנמל פורט סעיד מזרח החלה לאחר שחברת הניהול של מסוף המכולות החליטה לפטר מהעבודה שני עובדים, אחד ותיק ואחד מתלמד, בעקבות שגיאה טכנית שביצעו במהלך העבודה באחת מאוניות המכולה העוגנות במסוף, אשר גרמה, לטענת החברה, לנזק בהיקף של מיליון לירות מצריות (כ-175 אלף דולר).

העובדים בנמל, החוששים מכך שיחויבו בתשלום ההוצאות, קיבלו התחייבות מחברת הניהול לפצות את שני העובדים המפוטרים ולדון בדרישה לשלם לעובדי מסוף המכולות תוספת סיכון, ביטוח רפואי ולהתיר להם להתאגד בארגון עובדים.

חברת "תעלת סואץ" למכולות נוסדה בשנת 1999 כחברה מצרית בעירבון מוגבל וזכתה במכרז לבנייה והפעלה של מסוף הטעינה והפריקה החדש של מכולות בנמל פורט סעיד מזרח למשך 30 שנה.