שיבושים בפעילות חברת התעופה הלבנונית עקב שביתת טייסים

הטייסים דורשים הגדלת שכר הטייסים המתלמדים, הגדלת ימי מספר ימי החופשה, והגדלת התשלומים לפנסיה


00:00 ,02.05.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

 הטייסים דורשים הגדלת שכר הטייסים המתלמדים, הגדלת ימי מספר ימי החופשה, והגדלת התשלומים לפנסיה
 
חברת התעופה הלאומית של לבנון Middle East Airlines - Air Liban חזרה לפעילות שגרתית בסוף השבוע וזאת לאחר שביתת אזהרה של טייסי החברה למשך 24 שעות אשר הסתיימה אור ליום שישי.
 
בשל השביתה נאלצה החברה לבטל 23 טיסות משדה התעופה הבינלאומי של ביירות ואליו ונאלצה להעביר 5,000 מנוסעיה לטיסות של חברות אחרות. משא ומתן נמרץ נפתח בין איגוד הטייסים הלבנוני והנהלת החברה על מנת למצוא פתרון לדרישות הטייסים הטוענים כי זכויותיהם נפגעו בעקבות תוכנית ההבראה שבוצעה בחברה הלבנונית משנת 2001.
 
בין הדרישות שהציגו טייסי החברה הלבנונית הגדלת שכר הטייסים המתלמדים, הגדלת ימי מספר ימי החופשה, והגדלת התשלומים לפנסיה. 170 הטייסים בחברה הלבנונית מאיימים שבמידה ולא תחול התקדמות רצינית במשא ומתן יחזרו לשבות במהלך הימים הקרובים.
 
יו"ר מועצת המנהלים של החברה הלבנונית, מחמד אלחות, מסר כי השביתה אותה הגדיר "בלתי חוקית", הסבה לחברה נזק ישיר הנאמד בסכום של 800,000 דולר והאשים כי הטייסים חזרו בהם מהסכם לשיפור מעמדם אשר נחתם בנובמבר 2008 והם גורמים בשביתתם לפגיעה בשמה הטוב של החברה.
 
נזכיר כי חברת התעופה הלבנונית Middle East Airlines - Air Liban אשר הוקמה בשנת 1945 נמצאת בבעלות מלאה של הבנק המרכזי של לבנון ובשנת 2009 הגיע הרווח הנקי שלה לסך של 1.5 מיליון דולר. החברה עברה בתחילת שנות האלפיים תהליך בנייה מחדש וייעול בעקבות הפסדים קשים אשר כלל פיטורי אלף עובדים.