הרוסים מחפשים שיתופי פעולה בתחום הגז

משלחת חברות בראשות סגן שר האנרגיה הרוסי תקיים, בין השאר, שולחן עגול על מנת לבחון שת"פ בנושאי פיתוח תשתיות גז טבעי, ציוד אספקה והובלה, חומרים מרוכבים, תחבורה וציוד לפרויקטי תשתית ובנייה


10:25 ,14.07.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

משלחת מיוחדת  של חברות רוסיות בתחומי הגז, בראשותו של סגן שר האנרגיה הרוסי אנטון אינוסטין הגיע לישראל לביקור של יומיים בכדי לבחון את האפשרות לשיתוף פעולה עם חברות ישראליות בתחום הגז הטבעי.

 

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש ייפגש עם סגן השר הרוסי ונציגי החברות על מנת לקדם את היחסים בין ישראל ורוסיה, לחלוק ידע בנושא הגז לתחבורה ולקדם שיתופי פעולה בילטראליים פורים בתחום.

 

מדובר במשלחת חברות מובילות בתחומן בתחומי פיתוח תשתיות גז טבעי, ציוד אספקת והובלת גז, חומרים מרוכבים, תחבורה וציוד לפרויקטי תשתית ובנייה.

 

במהלך הביקור של נציגי החברות בארץ ייערך להן שולחן עגול של התאחדות התעשיינים בשיתוף עם משרד החוץ הישראלי ומועצת העסקים רוסיה-ישראל, במסגרתו ייערכו פגישות בין החברות הרוסיות לחברות ישראליות. נושא השולחן הוא Gas for Transportation ומטרתו הפריה הדדית, למידת יכולות ובחינת שיתופי פעולה עתידיים בתחום.

 

חברי המשלחת הרוסית יבחנו את האפשרות לשתף פעולה עם החברות הישראליות שונות בתחומים כגון גז לתחבורה, וללמוד על מדיניות לפריסת תחנות דלק ותשתיות דלק; התייעלות אנרגטית בתחום התחבורתי - כולל מסגרות משפטיות ורגולטוריות; תכניות מקומיות להרחבת התשתיות והשימוש בגז טבעי לתחבורה ועוד.

 

לכלכלת רוסיה אתגרים לא מבוטלים והיא נסמכת בעיקר על מגזר האנרגיה ומשאבי הטבע לצמיחתה. לצד זאת, רוסיה מהווה יעד פוטנציאלי עבור היצוא הישראלי, הן בתחומי שירותים לאנרגיה חלופית.