לראשונה: חברות ישראליות יציגו בפני בכירי פורד העולמית במסגרת תערוכה מיוחדת ומרוכזת

התערוכה תכלול מפגשים בין נציגי המשלחת מטעם פורד מוטור קומפני ובין החברות הישראליות וקבלת הפנים שלאחריה, יתקיימו מחר, יום ג', ה- 6.12.2011 מהשעה 15:30 במלון הרודס, בתל אביב.


00:00 ,05.12.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

לרגל בואה של משלחת מטעם פורד מוטור קומפני, יקיימו השבוע מכון היצוא, בשיתוף עם הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי (רשפ"ת) מפגשים עסקיים ותערוכה של חברות ישראליות, המעוניינות בקשרי מסחר עם יצרנית הרכב.

 

המפגשים בין נציגי המשלחת והמציגים יערכו במתכונת של "מיני תערוכה", וקבלת הפנים שלאחריה, יתקיימו מחר, יום ג', ה- 6.12.2011 מהשעה 15:30 במלון הרודס, בתל אביב.

נציגי Ford Motor Company שיבקרו בישראל במסגרת זו הם: מר ג'יימס באכזקווסקי, מנהל אלקטרוניקה ומערכות אלקטרוניות , מר כריס בראט, מנהל רכש, פורד אירופה, מר מאטיאס דואקס, מנהל בכיר, אביזרים טכניים, מר גאהל ברקוז, מנהל טכנולוגיות מידע.

נציג פורד מוטור קומפני בישראל מר דן ביאליק אמר: " ישראל ניצבת בחוד החנית של הקדמה הטכנולוגית וברצוננו למנף משאבים מתקדמים אלה של ישראל ולשלב אותם במוצרי פורד העתידיים. בשנה הבאה, אנו מתכננים לגייס בישראל שני יועצי איתור מומחים אשר יסקרו עבורנו את התעשייה ואת חברות הטכנולוגיה וזאת במטרה להגביר את מעורבותנו ופעילותנו בישראל", הוסיף דן ביאליק.

אורי פחטר, מנהל ענף הרכב במכון היצוא ציין כי הביקור הנוכחי הוא בעל חשיבות רבה בשל הדרג הבכיר של נציגי החברה ומגוון התחומים בהם עוסקים. עבור החברות הישראליות מדובר בחשיפה והזדמנות בלתי אמצעית להציג את הפתרונות והפיתוחים המיוחדים שלהם לתעשיית הרכב.

 

עוד ציין כי בשנה האחרונה אנו עדים לעניין הולך וגובר מצד יצרניות רכב ויצרניות משנה בין לאומיות בטכנולוגיות הייחודיות של החברות הישראליות. פורד הינה אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם, בארבע השנים האחרונות שמה החברה דגש על פיתוח והטמעה של מערכות טכנולוגיות מתקדמות בייחוד בתחום מערכות המידע ותקשורת לרכב.

יודגש כי מזה עשרות שנים מקיימת פורד קשרי מסחר ורכש גומלין עם מפעלים ויצרנים ישראליים רבים, בין תחומי הרכש נמנים תוכנה, פלסטיקה,יציקות אלומיניום ומגנזיום, מכשור, ציוד מדידה,כלי חיתוך,פתרונות מיגון,שסתומים, טרמוסטטים ומניעת תאונות. מעת לעת מבקרות בישראל משלחות מקצועיות ממוקדות, אך כעת זו הפעם הראשונה שחברות ישראליות יציגו בצורה מרוכזת ושיווקית את מוצריהן.

בין החברות הישראליות שישתתפו באירוע:Jungo,WAZE , נקסטק טכנולוגיות, מוביל איי, תדיר-גן, פיק איט אופ, אומן חצור יציקות לחץ גבוה, תעשיות י. אנגלנדר, XTR3D , אודיו-זום, מיברג טכנולוגיות כבישה קרה, תדיטל, אלתם עין-השופט, דיטרון, ארקל אוטו מוטיב, ברייט-ויי ויז'ון, אופטימום, א.ל. מסננים, קומפיוטסט, ועוד

 

ממכון היצוא נמסר כי הייצוא הישראלי בתחום הרכב עמד בשנת 2010 על כ-800 מיליון דולר. להערכת המכון היקף היצוא בשנת 2011 על כ- 850 מיליון דולר גידול של כ 6.3% לעומת שנת 2010.