לשכת המסחר חיפה אירחה את שגריר ווייטנאם

דוד קסטל, נשיא לשכת המסחר חיפה: ״פוטנציאל פיתוח הסחר עם מדינות ידודיתיות באסייה בכלל, ועם וייטנאם בפרט, גדול מאד״


11:52 ,05.07.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

"עתיד סחר החוץ של ישראל – בקשרים עם אסיה”. כך אמר נשיא לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, דוד קסטל, בקבלת פנים לשגריר וייטנאם בישראל, קאו צ'אנג קווק האי, שביקר בלשכת המסחר. 

 

דוד קסטל ציין כי בשנה האחרונה ביקרה בווייטנאם משלחת אנשי עסקים מטעם לשכת המסחר חיפה ועמדה על היתרונות של פיתוח העסקים עם וייטנאם, כמו המשאבים הטבעיים העשירים, ומוסר העבודה הגבוה. "פוטנציאל פיתוח הסחר עם מדינות ידודיתיות באסייה  בכלל, ועם וייטנאם בפרט, גדול מאד" אמר דוד קסטל ". ישנם יתרונות ברורים בפיתוח העסקים עם מדינות שעניינן העיקרי הוא פיתוח קשרים כלכליים. 

 

שגריר וייטנאם ציין כי בשנים האחרונות מגיעות לארצו יותר ויותר חברות ישראליות. ישנם שיתופי פעולה רבים בתחומי החקלאות והתעשייה הביטחונית, אך ניתן למנף קשרים אלה לתחומים רבים נוספים. הוא הבטיח כי יטפל אישית בכל חברה שתרצה ליצור קשרים עסקיים עם ויטנאם. "וייטנאם צמאה לידע של ישראל, לחדשנות וליזמות שלה" אמר השגריר. הוא סיפר כי בכוונתו לקדם קשרי ערים תאומות בין חיפה לבין דנאנג בווייטאם, שיש לה מאפיינים דומים לחיפה: עיר נמל ועיר של חדשנות. 

 

לשגריר התלוו בביקורו בלשכת המסחר המזכיר השלישי בשגרירות, וו סון טונג, וקונסול הכבוד של וייטנאם, איש העסקים יגאל אהובי. בקבלת הפנים לשגריר נטלו חלק מנכ"ל לשכת המסחר, רו"ח שמוליק וטנשטיין, מנהל שירותי הלשכה, אביאל קורן ורונית שגב, אחראית הקשרים הבינלאומיים בלשכה.