מגדלי הפרחים נוטשים את אגרקסקו

ארגון מגדלי הפרחים החליט להתנתק מאגרקסקו ולחפש דרכים חלופיות לייצוא בתקופה הקרובה, עד שיקימו חברה חדשה מטעמם. זאת בטענה כי לא קיבלו תמורה על מכירת פרחים בשבועיים האחרונים- 20 מיליון שקלים


00:00 ,06.07.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

ארגון מגדלי הפרחים החל במהלכים להקמת חברה עצמאית לייצוא בעקבות המשבר בחברת אגרקסקו והחרמת כספים של מגדלי הפרחים. מגדלי הפרחים ציינו כי, הם החליטו להתנתק באופן מיידי מחברת אגרקסקו ולמצוא דרכים חלופיות לביצוע הייצוא בתקופה הקרובה עד להקמת החברה החדשה.

מזכיר ארגון מגדלי הפרחים, חיים חדד, מסר כי "המגדלים לא קיבלו את התמורה עבור מכירת הפרחים בשבועיים שלפני ההחלטה על הקפאת ההליכים, בהיקף של 20 מיליון שקלים. מדובר בכספים השייכים למגדלים שעמלו על גידול הפרחים חודשים ארוכים והשקיעו בכך הון ואין שום סיבה שגורמים אחרים יבקשו להניח עליהם את ידיהם. נאמר לנו שגם כספי המע"מ שלא שייכים לחברה אלא למדינה נלקחו על ידי הנאמן וכעת המגדלים יידרשו לשלם סכומים אלו מכיסם".

לדברי חדד, "חלק מהמגדלים חיכו לתמורה עבור הפרחים כאוויר לנשימה והם נאלצו בימים האחרונים ליטול הלוואות מהבנקים ואף מהשוק האפור. כפי הנראה הנהלת אגרקסקו והנאמן לא הפנימו את העובדה שהמגדלים כמו גם העובדים הם הנכס העיקרי של החברה ובלעדיהם אין שום סיכוי להבראת החברה או למכירתה למשקיע כזה או אחר. אנו איבדנו את האמון בהנהלה ולא נמשיך לעבוד עם החברה עד שישולמו לנו הכספים במלואם".

חדד הוסיף עוד כי, מגדלי הפרחים רואים במדינה, כבעלת חברת אגרקסקו, אחראית למציאת הפתרון במקרה זה. לדבריו, "לא ייתכן שהמדינה שהיא בעלת המניות העיקרית באגרקסקו תתנער מאחריותה ותעמוד מנגד. אנו רואים במדינה אחראית עליונה לתשלום התמורה למגדלים ובכוונתנו להגיש תביעה משפטית נגד החברה ונגד בעליה- מדינת ישראל.

מאגרקסקו נמסר כי, הם אינם מעוניינים להתייחס לסוגיה.