מחריפים העיצומים ברשות המסים

העיצומים שנמשכים כבר למעלה מחודש פוגעים ביבואנים ויצואנים וכן בגורמים עסקיים רבים. נשיא לשכת רו"ח לשר האוצר: אנא התערבותך המיידית. רשות המסים בתגובה: פועלים במטרה להגיע לסיכום בהקדם האפשרי


15:19 ,04.12.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

עיצומי העובדים ברשות המסים מחריפים והולכים ונכון לרגעים אלו אין צפי לסיומם.

 

במכתב שהפנו הבוקר נשיא לשכת רואי החשבון רו"ח יזהר קנה וסגנו, רו"ח ועוד ג'ק בלנגה לשר האוצר משה כחלון, נכתב כי עיצומי רשות המסים פוגעים אנושות במהלך הפעילות העסקית והכלכלית של אזרחי המדינה וגורמים לנזק אדיר לכלכלת ישראל. עותק ממכתבם נשלח גם למר משה אשר, מנהל רשות המסים.

 

עוד מציינים רו"ח קנה ובלנגה במכתבם כי העיצומים פוגעים בעבודה השוטפת מול גורמים עסקיים ואחרים בחו"ל כאשר בהיעדר אישורים של רשות המסים למערכת הבנקאית לעניין פטור מניכוי מס במקור לחו"ל, מתעכבים תשלומים והעברות כספים לחו"ל של גופים עסקיים.

 

השניים כותבים עוד כי "במצב זה נפגעת עבודתם השוטפת של רואי החשבון בישראל, דבר שעלול להביא למצב בו יוטלו על הנישומים קנסות ופיגורים על לא עוול בכפם. בצד נזקי הנישומים נגרם נזק כבד מאוד לאוצר המדינה".

 

השניים ציינו במכתבם לשר האוצר כי הם מבקשים את התערבותו המיידית להסדרת המחלוקות עם עובדי הרשות וועדי העובדים השונים למען יחזרו לפעילות סדירה ומלאה.

 

נציין כי גם לשכת המסחר הלינה לפני כחודש על עיצומים שנוקטים עובדי המכס בנושא שער עולמי. לטענת לשכת המסחר העיצומים פוגעים בתהליך השחרור בשילוח המטענים הימיים בלבד, במקרים בהם נדרשת מעורבות מכס. כמו במקרים של תיקונים בפקודות המסירה, פיצולים , איחודים או כל פעולה חריגה שדורשת מעורבות מכס.

 

מרשות המסים נמסר בתגובה כי "הנהלת רשות המסים פועלת יחד עם משרד האוצר, נציבות שירות המדינה וההסתדרות במטרה להגיע לסיכום על הסכם שכר חדש עם עובדי רשות המסים בהקדם האפשרי".