14 חברות ישראליות יציגו בתערוכת המים במוסקבה

ב-2011 עלה הסחר הבי-לטראלי בין ישראל לרוסיה ביותר מ-30% בהשוואה ל2010, ועמד על 2.7 מיליארד דולר


00:00 ,05.06.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

היום (ג') נפתחת במוסקבה תערוכת אקווה-טק, תערוכת המים הגדולה והמובילה ברוסיה בפרט ובמזרח אירופה בכלל. בתערוכה יציגו 14 חברות ישראליות בתחום טכנולוגית המים.

עוד יופיעו בתערוכה, אותה נוהגים לפקוד 12 אלף מבקרים, למעלה מ-700 מציגים.

הביתן הלאומי בתערוכה אורגן על ידי תוכנית המים והאנרגיה הממשלתית (ניוטק) במשרד התמ"ת, מכון היצוא והנספחות המסחרית של משרד התמ"ת ברוסיה.

בין הגורמים שאמורים להגיע לביתן לצורך פגישות עם חברות ישראליות ניתן לציין את בכירי חברות המים העירוניות של מוסקבה וסנט פטרבורג, ראשי המפעיל הפרטי הגדול ברוסיה ROSVODOKANAL, כמו גם המפיצים הגדולים בתחום המים ברוסיה.

מנהל תוכנית ישראל-ניוטק במשרד התמ"ת עודד דיסטל: "למרות שרוסיה היא מדינה משופעת במקורות מים, היא מתמודדת עם אתגרים סביבתיים מורכבים בהיבטים של ניהול מערכות מים וטיפול בשפכים עירוניים ותעשייתיים. לחברות הישראליות מגוון פתרונות התואמים את האתגרים עימם מתמודדות החברות הרוסיות".

הנספח המסחרי שלמשרד התמ"ת ברוסיה אדי שטיינבוק: "הענפים בעלי פוטנציאל גידול ביצוא הישראלילרוסיה הם תקשורת ו-IT, תרופות, רכב, אבטחה ובטיחות, חקלאות, אגרו-טכנולוגיה, וציוד רפואי".

מדסק מרכז ומזרח אירופה בתמ"ת נמסר שהסחר הבי-לטראלי בין ישראל ורוסיה עמד בשנת 2011 על 2.7 מיליארד דולר (עלייה של יותר מ-30% לעומת 2010), מתוכו כ- 930 מיליון ביצוא (בעיקר בענפי חקלאות, מזון, תקשורת, פלסטיק), ו-1.8 מיליארד ביבוא (בעיקר בענפי יהלומים, מתכות, מוצרים מינראליים ודגנים).