כיצד בינה מלאכותית תסייע לשילוח הבינלאומי

בינה מלאכותית היא כלי רב עוצמה המסוגל לשפר משמעותית את שרשרת האספקה. על ידי הטמעת פתרונות AI מתקדמים, עסקים יכולים להשיג יעילות גבוהה יותר, לחסוך בעלויות, לשפר את תהליכי השילוח הבינלאומי


13:52 ,18.03.2024 מאת: איל סלע

תחום הלוגיסטיקה ושילוח בינלאומי ידוע כמורכב דינמי ומאתגר, עם תהליכים רבים הדורשים תיאום, תיעוד, וניהול נתונים רבים. בינה מלאכותית (AI) פורצת דרך ומביאה פתרונות חדשניים לניהול תהליכי השילוח הבינלאומי בשרשרת האספקה, תוך שיפור יעילות וחיסכון משמעותי בעלויות, חברות השילוח והלוגיסטיקה יכולות כיום להבין טוב יותר את ציפיות הלקוחות על מנת להתאים באופן אישי את השירותים ולהציע פתרונות מותאמים לצרכי הלקוחות המשתנים.

 

הבינה המלאכותית יכולה באמצעות איסוף של נתונים רבים ובשילוב עם חיבור למערכות הליבה של העסק לסייע בבניית תחזית ולעזור לנו להחליט מה הדרך הנכונה ביותר להוביל את הסחורה. היא יכולה לעזור לנו לקבל החלטות האם יש מוצר מסוים שכדאי לנו להוביל באוויר ולא בהובלה ימית וכמה נחסוך אם נפצל או נאחד מטענים מיעדים או ספקים שונים, הבינה המלאכותית מסייעת להפוך את תהליך האיסוף והארגון של מידע עבור מטענים לאוטומטי, ולהפחית את הסיכון לטעויות והשמטות.

 

דוגמאות?

 

הצעת מחיר: בינה מלאכותית יכולה לבצע תהליך בקשת הצעות מחיר לשילוח בינלאומי מספקים מרובים, לנתח את העלויות שהתקבלו ולהציג השוואה מקיפה, תוך הבטחת קבלת כל הפרטים הדרושים.

 

בדיקת חלופות למשלוח בינלאומי ואופטימיזציה של מסלולים: AI יכולה לנתח אפשרויות משלוח שונות (ים, אוויר) על סמך מידות משקלים, מרחקים, קרבת נמל התעופה או נמל ימי, עלות, לוחות זמנים ועוד נתונים כדי להמליץ על האפשרות המתאימה ביותר.

 

השוואת תאריכי טיסה/הפלגה: AI יכולה לנתח פתרונות הובלה שירות ישיר או שירות בשטעון לפי תאריכים שונים ועל סמך עלות וזמן אספקה כדי להמליץ על התאריך המתאים ביותר למשלוח.

 

מידע צופה פני עתיד שיתוף פעולה עם משלחים בינלאומיים: פלטפורמות AI מאפשרות תקשורת בזמן אמת ושיתוף נתונים בין כל הגורמים המעורבים בשרשרת האספקה, תוך שיפור התיאום וקבלת ההחלטות על בסיס און ליין והתראות על עיכובים צפויים לגורמים המטפלים בהמשך השרשרת.

 

בינה מלאכותית היא כלי רב עוצמה המסוגל לשפר משמעותית את שרשרת האספקה. על ידי הטמעת פתרונות AI מתקדמים, עסקים יכולים להשיג יעילות גבוהה יותר, לחסוך בעלויות, לשפר את תהליכי השילוח הבינלאומי. היכולת לנתח כמויות גדולות של נתונים מאפשר לייעל את מסלולים שילוח הבינלאומי למזער סיכונים ולקצר לוחות זמנים כמו כן אפשר גם לצפות מידע עתידי כגון ביקושים, עונתיות וכך לייעל את זרימת המטענים. עם זאת, חשוב לציין שהמהפכה כבר התחילה אבל מערכות בינה מלאכותית עדיין אינן תחליף למומחיות אנושית. מומלץ להשתמש במשלח מקצועי הבקיא ביכולות השימוש במערכות בינה מלאכותית וגם בעל ניסיון רב בענף, הבקיא באילוצים ובדרישות הייחודיות בכל מדינה ובסוגי ההובלה השונים, משלח מקצועי יסייע לכם להימנע מתקלות  בבחירת מסלול וצורת ההובלה הנכונה לסוג הסחורה ובהתאם לצרכים הייחודיים שלכם (תקציב ולוחות זמנים), הליווי הצמוד של משלח מקצועי בעל ניסיון רב בענף יחסוך לכם כסף רב וימנע תקלות.

 

צפו בהרצאתו של אייל סלע בנושא בלינק הבא

 

איל סלע הוא מנכ״ל לוגיסטיקו - המומחים לשילוח בינלאומי. ליצירת קשר במייל [email protected] או בנייד בטלפון 054-2280300