שפיר תעשיות: הושלם ההסכם לרכישת פריץ

שנה אחרי שעיסקת הרכישה יצאה לפועל פריץ קומפניס סיימה את דרכה וכל פעילותה בתחום השילוח הבינלאומי והלוגיסטי יועברו לשפיר תעשיות. קבוצת שפיר תקים ותפעיל מרכזים לוגיסטיים מתקדמים בסדר גודל כולל של כ-220 אלף מ״ר עבור צה״ל


12:25 ,02.08.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

שפיר הנדסה ותעשייה, שנמצאת בשליטת האחים שפירא, הודעה אתמול לבורסה כי היא השלימה את כל התנאים לרכישת פעילות פריץ קומפניס מידי אבשלום נוריאל. נזכיר כי בין הצדדים נחתם כבר לפני שנה הסכם אופציה לרכישת מניות פריץ על פי שווי של 300 מיליון שקל.

 

שפיר תעשיות רכשה את כל פעילות פריץ למעט פעילות של חלק מהחברות הבנות של פריץ בהן לבנון קוגן ומובילי דרור. הפעילות המועברת כוללת, בין היתר, את כל ההסכמים של פריץ, לרבות הסכמים עם לקוחות, עובדים, ספקים ומשכירים. עוד נמסר על ידי שפיר תעשיות כי ״רכישת הפעילות המועברת תאפשר לחברה לבסס את פעילותה בתחום הלוגיסטיקה והשילוח הבינלאומי לסוגיו״.

 

על פי הודעת שפיר תעשיות סך הנכסים של החברה נכון ליום 31 במרץ 2022 עומד על 347 מיליון שקל, בעוד סך התחייבויות החברה עומד על 285 מיליון שקל. סך ההכנסות של פריץ עבור הרבעון הראשון הגיעו ל-52 מיליון שקל. פריץ מדווחת על רווח נקי של 3 מיליון שקלים. שנת 2021 כולה הסתיימה ברווח נקי של 10 מיליון שקלים.

 

נזכיר כי קבוצת שפיר תעשיות החלה בהקמת פרויקט מרכזי ההספקה של צה״ל, במסגרתו תפעיל מרכזים לוגיסטיים מתקדמים בסדר גודל כולל של כ-220 אלף מ״ר. הקבוצה הינה  חברה ציבורית והיא חלק מ-35 החברות הגדולות הנסחרות בבורסת ת״א.