קלריום מציעה: בינה מלאכותית בשירות מימון יבוא ומלאי

הודות לטכנולוגיית בינה מלאכותית החברה בודקת באופן אוטומטי ויעיל ספקים בעולם ומאפשרת ליבואנים לפתור בעיית תזרים מזומנים במסחר מול הספקים בחו״ל באמצעות מימון יבוא ומלאי בעמלה אטרקטיבית לעומת הבנקים


09:49 ,30.01.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת Qlarium (קלריום) היא חברת טכנולוגיה שפיתחה בינה מלאכותית שבודקת באופן אוטומטי ויעיל ספקים בעולם. אסף דגן, סמנכ״ל טכנולוגיות בקלריום, מציין כי ״בזכות הטכנולוגיה החברה מאפשרת ליבואנים לפתור בעיית תזרים מזומנים (cash flow) שנוצרת להם במסחר עם ספקים בחו״ל. במסחר הבינלאומי, ובייחוד מול ספקים מסין, לעיתים היבואן נדרש לשלם מקדמות ותשלומים נוספים זמן רב לפני שהסחורה מגיעה אליו, לפעמים שלושה חודשים מראש ולפעמים אפילו יותר. בייחוד עבור עסקים קטנים ובינוניים מימון התשלומים האלו גורם להם לרכוש בכמויות קטנות יותר או אפילו לוותר על עסקאות״.

 

ומה עם אלמנט הסיכון?

 

אסף דגן: ״בשורה התחתונה היבואן משלם סכומי כסף משמעותיים חודשים מראש לספק אותו היבואן לא מכיר כלל או מכיר ״מרחוק״". מה אם הספק, אפילו אם הוא ספק ותיק שלך, טוב ככל שיהיה, יחליט לבצע הזמנות של לקוחות אחרים לפני ההזמנה שלך? אתה יכול להיקלע לצרה שאנחנו אוהבים לקרוא לה ״לקבל את המצות אחרי פסח״. אלו מקרים אותם הבינה המלאכותית שלנו יכולה לזהות (לדוגמא לחץ הזמנות גדול אצל הספק) ולאפשר לך להיחלץ מהצרה עוד לפני שהיא מתרחשת״.

 

חברת Qlarium החליטה לרתום את הבינה המלאכותית בדיוק בשביל לעזור ליבואנים בנקודה הזו. כיצד? קלריום תממן את כל התשלומים לספק הסיני על פי תנאי הסחר והתשלומים שהיבואן סיכם איתו. קלריום פשוט תבצע העברה של הסכום לחשבון היבואן מיד עם קבלת הבקשה מהיבואן (הכל דיגיטלי). אם, ורק אם, הסחורה מגיעה לישראל ובזמן, רק אז היבואן יהיה מחויב להחזיר לקלריום את סכום העיסקה. למעשה, היבואן קיבל גם מימון, גם ביטוח וגם בדיקת נאותות של הספקים שהוא עובד מולם.

 

ומה העלות? נמוכה מהעלות האלטרנטיבית בבנק, אומר ירון שפירא, מנכ״ל החברה. לדוגמא, עבור עיסקה ממוצעת של כ-100 אלף שקל העמלה תהיה בסה״כ כ-2,000 שקל למשך כל תקופת ההלוואה ללא עמלות נסתרות או עקיפות.

 

ירון שפירא: ״התחלנו את העסק שלנו בארה״ב שם יש דגש ורגישות גדולה מאוד למחיר אטרקטיבי למוצרים פיננסים טובים, ושמנו לנו למטרה לאפשר לעסקים הקטנים והבינוניים לקבל מימון מלאי ומימון יבוא באופן מיידי - בניגוד להלוואה מסורבלת מהבנק, ובאופן מוזל והוגן, וזאת בניגוד לעמלות שונות שמתווספות לריבית הבסיסית הלכאורה זולה של הבנק. הבנקים גובים כחמש עמלות שונות בכל עסקת מימון יבוא כזו. כעת אנחנו נכנסים לישראל, שוק הבית שלנו, בעזרת שותפים מקומיים וחשוב לנו לשמור שהעמלה שתשולם לנו תהיה נמוכה, פשוטה וקלה להבנה הרבה יותר מכל הלוואה שמתקבלת מהבנק״.

 

אתר החברה טרם הותאם לעברית והוא זמין באנגלית בלבד https://www.qlarium.com

פניות בעברית יתקבלו במייל service@qlarium.com או בטלפון 052-3673147.