אלון ריבוע כחול רוכשת 80% בחברת פריץ

חברת אלון רבוע כחול, שבבעלות איש העסקים מוטי בן משה, חתמה בסוף חודש מרץ על מזכר עקרונות לרכישת 80% ממניות חברת השילוח והלוגיסטיקה פריץ, מידי הבעלים הנוכחי אבשלום נוריאל. העיסקה משקפת לחברה שווי של כ-280 מיליון שקל


09:57 ,08.04.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת אלון רבוע כחול, שבבעלות איש העסקים מוטי בן משה, חתמה בסוף חודש מרץ על מזכר עקרונות לרכישת 80% ממניות חברת השילוח והלוגיסטיקה פריץ, מידי הבעלים הנוכחי אבשלום נוריאל. פריץ היא נציגתה בישראל של חברת השילוח הבינלאומית FedEx והעסקה הנוכחית משקפת לה שווי של 280 מיליון שקל.

 

במסגרת העסקה תעביר אלון רבוע כחול ישראל את מניותיה של חברת בי לוגיסטיקה שבבעלותה לידיה של פריץ, ובנוסף תשלם אלון רבוע כחול סכום של 155-160 מיליון שקל לחברת א.נ.ג המחזיקה בבעלות מלאה על פריץ. העסקה תבוצע בארבעה תשלומים על פני ארבע שנים, כאשר כ-55 מיליון שקל מתוך הסכום, אמורים להיות משולמים במועד ההשלמה.

 

במזכר ההבנות נקבעו הוראות לעניין המשך ניהול פריץ על ידי מנהלים מסוימים. שמם לא הוזכר.

 

פריץ הינה חברת שילוח בינלאומי בין הגדולות בישראל ודיווחים מייחסים לה נתח שוק של  כ-12% מהשוק המקומי. החברות שבשליטתה עוסקות בין היתר בשילוח בינלאומי, בתובלה יבשתית, ולוגיסטיקה מתקדמת, לרבות שירותי אחסון וניהול מלאי, הובלות וביטוח ופתרונות מימון.

 

לפריץ ארבעה מרכזים לוגיסטיים בשטח כולל של כ-45 אלף מ״ר במיקומים אסטרטגיים ברחבי הארץ. בנוסף עוסקת פריץ (באמצעות חברה בת) בפתרונות רכש ומימון מלאי, ניהול מלאי אפקטיבי, והגדלת סבבי מלאי, והיא אף מחזיקה בבעלותה את מובילי דרור - אחת מחברות ההובלה הגדולות בישראל

 

בי לוגיסטיקה מחזיקה במרכז לוגיסטי של כ-30 אלף מ״ר אשר מיועד לשלש את יכולת האחסון שלו בשנתיים הקרובות. עם בסיס הלקוחות של פריץ והקרקעות שיש לאלון רבוע כחול, צופות החברות להרחיב פעילות זו באופן משמעותי.