המלכות הגיעו ליעדן בשלום

חברת האחים ביבאס שילחה למיאנמר מלכות דבורים במסגרת פרויקט בו מעורב משרד החקלאות הבריטי


00:00 ,19.07.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת הלוגיסטיקה והשילוח הבינלאומי האחים ביבאס השלימה לאחרונה שינוע של מלכות דבורים למיאנמר.

במסגרת ההיכרויות של הקבוצה עם משרדי חקלאות וארגוני בעלי חיים ברחבי העולם, פנה משרד החקלאות הבריטי לאחים ביבאס, בבקשת סיוע לפרויקט חקלאי המתהווה במיאנמר, בשיתוף מומחים ישראלים, במסגרתו היה צורך במציאת פתרון לוגיסטי לשינוע מלכות דבורים.

באחים ביבאס ציינו השבוע שמבחינת הגודל, מדובר במשלוח קטן מאוד, שגודלו כגודל שתי קופסאות נעליים, אולם בשל החשיבות של ההרכב הגנטי של מלכות הדבורים, מדובר במשלוח בעל ערך רב, שיש לטפל בו בזהירות מיוחדת.

בנוסף, היה צורך, טרם המשלוח, לסגור נושאים פרוצדוראלים מול המשטר במיאנמר, שכן מדובר במשטר צבאי, שאינו מאפשר להכניס למדינה כל מיני סוגי מטען. הדברים נסגרו בפגישה שערך נציג של האחים ביבאס עם נציגי המשטר בתאילנד.

לאחר קבלת כל האישורים הנדרשים, נבנו, בשיתוף ארגון התעופה הבינלאומי IATA, אריזות מטען, כולל הדבקות מיוחדות, בין השאר, בכדי שהדבורים – מדובר בהטסת משפחות ולא רק המלכות, כשהמשלוח כלל כ-20 משפחות דבורים - לא ישתחררו במהלך הטיסה ויחלו לעוף בחלל הסגור של המטוס.

בעזרת חברת אל על וחברת התעופה תאי איירליינס, הוטסה הכבודה בקו תל אביב-בנגקוק-מיאנמר, סך הכל כ-24 שעות טיסה. מלכות הדבורים נחתו במיאנמר בשלום.

מנכ"ל האחים ביבאס יוסי ביבאס ביקש לציין את שיתוף הפעולה יוצא הדופן לו זכתה החברה מצד חברת אל על, על כל הצוותים שלה שהיו מעורבים בשינוע.