טרנסוורלד לוגיסטיקה הוסמכה כגורם כלכלי מאושר

נציגתה בישראל של ענקית השילוח הבינלאומי International Expeditors השלימה את תהליך ההסמכה מול מינהל המכס


12:31 ,10.02.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת טרנסוורלד לוגיסטיקה, נציגתה הבלעדית בישראל של חברת השילוח הגלובלית Expeditors International, עברה בהצלחה את מבדקי המכס ואושרה כסוכן מכס ומשלח בינלאומי במסגרת תוכנית גורם כלכלי מאושר ( Approved Economic Operator - AEO).

 

גורם כלכלי מאושר הינו גורם עסקי שנבדק על ידי רשות המכס ואושר, יחד עם שרשרת הסחר שלו, כי הוא עומד בקריטריונים מכסיים ואבטחתיים.

 

התוכנית בישראל מבוססת על סטנדרטים בינלאומיים וזכתה להכרה הדדית, בין השאר של תוכנית ה-C-TPAT של רשויות המסים בארצות הברית, עימה חתום המכס הישראלי עם הסכם הדדיות.

 

הסכמי ההכרה ההדדית נועדו להקל על הבירוקרטיה בתהליכי יבוא ויצוא בין המדינות לגופים עסקיים, שמאושרים בכל מדינה (הקלות הכוללת, לדוגמא, התרות מוקדמות ממכס, הפחתה והקלה בבדיקות מכס, איש קשר ייעודי במכס ועוד).

 

נשיא טרנסוורלד ליאור מור: "תוכנית גורם כלכלי מאושר היא וולנטרית. חברות המוכנות לאמץ את הסטנדרטים שנקבעו בה, תורמות לשיפור אבטחת שרשרת האספקה הגלובלית וזוכות להקלות בסחר החוץ. שיתוף הפעולה של טרנסוורלד עם ענקית השילוח Expeditors International, המוסמכת על ידי AEO באירופה ו-C-TPAT בארצות הברית, מאפשר לנו להעניק שירות תחת תנאי התוכנית לכל אורך שרשרת האספקה. ללקוחותינו היבואנים והיצואנים מאפשרת התוכנית ליהנות מהערך המוסף לאורך הדרך".