מגעים להעברת פעילות השילוח של UPS העולמית ל-UPS ישראל

חברת UPS העולמית עשויה לבטל את הזיכיון שיש לה עם פריץ קומפניס ולמזג את פעילות השילוח שלה לתוך UPS ישראל. סמנכ"ל השיווק של UPS ישראל: "אכן מתנהלים מגעים". פריץ קומפניס: לא מתייחסים לשמועות


00:00 ,13.05.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת UPS העולמית עשויה לבטל את הזיכיון שיש לה עם פריץ קומפניס ולמזג את פעילות השילוח שלה לתוך UPS ישראל. סמנכ"ל השיווק של UPS ישראל: "אכן מתנהלים מגעים". פריץ קומפניס: לא מתייחסים לשמועות
 
הערכות שנשמעות כיום בענף הלוגיסטיקה בישראל מציינות כי UPS העולמית מתכוונת לבטל את זיכיון הבלדרות שיש לה בישראל עם חברת פריץ קומפניס ישראל מקבוצת UPS Supply Chain Solutions ולהעבירו לחברת UPS ישראל, כך שפעילות השילוח העולמית של החברה תמוזג לתוך UPS ישראל העוסקת כיום בפעילות בלדרות.
 
המשמעות היא כי חברת פריץ קומפניס תיוותר למעשה ללא סוכן בינלאומי בתחום השילוח, חברת פריץ קומפניס נחשבת כיום לאחת מחברות השילוח הבולטות בישראל עם נתח שוק של 10%.
 
יש לציין כי UPS העולמית נוקטת במגמה של 'שילוב כוחות' לאחרונה, וכי מיזוגים דומים בין חטיבות השילוח והבלדרות של הקבוצה נרשמו גם במערב אירופה ובארה"ב. ככל הידוע, בימים אלה מתנהלים מגעים להעברת הנציגות של פעילות השילוח והלוגיסטיקה שלה בישראל לחברת UPS ישראל.
 
מקורות בענף מסרו כי UPS ישראל החלה בגיוס עובדים לקראת מיזוג הפעילות בתחומי השילוח והבלדרות. רונן כהן, סמנכ"ל השיווק של חברת UPS ישראל סירב להתייחס לדברים אך הודה כי "אכן מתנהלים מגעים".
 
נזכיר כי הבעלים של פריץ קומפניס הינו אבשלום נוריאל אשר רכש בספטמבר 2006 את גרעין השליטה מקבוצת המייסדים של חברת פריץ קומפניס. נוריאל הינו בנוסף הבעלים של חברת ההובלה היבשתית "מובילי דרור".
 
הדוברת של אבשלום נוריאל מסרה בתגובה לדברים כי "החברה איננה מגיבה לשמועות".
 
חברת פריץ קומפניס ישראל הוקמה בשנת 1990 וזאת כחלק ממדיניות "פריץ קומפניס אינק" להרחיב את פעילותה במזרח התיכון. פריץ הינה חברה מתחום הלוגיסטיקה המתמחה בניהול שרשרת אספקה, אתרים לוגיסטיים ושירותי שילוח בינלאומי. עד שנת 2001 השתייכה הנציגות הישראלית לקבוצת פריץ קומפניס העולמית, אשר נוסדה בשנת 1933 בארה"ב, אך בשנה זו היא מוזגה אל תוך קבוצת UPS שהיא אחת מענקיות הלוגיסטיקה בעולם.