אות הוקרה הוענק לבית מכס חיפה

זאת על הטמעת מהלך רב שנתי של המערכת האירופית למצוינות ארגונית המאפשרת ביצוע מבדקים לטובת הערכה ארגונית עצמית.יהודה נסרדישי: הגעתכם למעמד זה לא מפתיעה כלל


00:00 ,23.11.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

זאת על הטמעת מהלך רב שנתי של המערכת האירופית למצוינות ארגונית המאפשרת ביצוע מבדקים לטובת הערכה ארגונית עצמית.יהודה נסרדישי: הגעתכם למעמד זה לא מפתיעה כלל
 
‏אות ההוקרה מטעם האגף לאיכות ומצוינות בשירות המדינה הוענק ביום ראשון שעבר לבית המכס חיפה על הטמעת מהלך רב שנתי של המערכת האירופית למצוינות ארגונית. האות הוענק על ידי מאיר אהרונוב, סגן נציב שירות המדינה (איכות ומצוינות) ויהודה נסרדישי מנהל רשות המסים, במעמד יוסי יהודה, סמנכ"ל בכיר למנהל ומשאבי אנוש, דורון ארבלי, ראש מנהל המכס, רוני בר סיני, מנהל בית מכס חיפה ואחרים. את הטקס הנחתה מיכל עמית, מנהלת תחום איכות ומצוינות ברשות, שהייתה שותפה מלאה להנחיית מהלכי האיכות בבית מכס חיפה.
 
נציבות שירות המדינה אימצה את המערכת למצוינות ארגונית של ה-EFQM המבוססת על מתודולוגיית מודל הפרס האירופי למצוינות ארגונית ופרס הלאומי ע"ש יצחק רבין ז"ל בשירות הציבורי. המערכת מאפשרת ביצוע הערכה ארגונית עצמית תקופתית באמצעות מבדקים מחזוריים שנתיים, כחלק מתהליך הטמעה רב-שנתי של המערכת האירופאית למצוינות ארגונית. מבדקים אילו מהווים תשתית לאיתור מערכתי ואינטגרטיבי של תחומי החוזק הארגונים ושל התחומים הטעונים שיפור ובהתאם לכך נבנות תוכניות שיפור, שנתיות ורב-שנתיות.
 
מנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי, ציין כי ימים ספורים לפני קבלת האות ביקר בבית מכס חיפה והתרשם מהיקף הפעילות בדרך של איכות ומצוינות והטמעתה כדרך חיים, הבא לידי ביטוי בסדר מופתי, תוכניות עבודה, הצבת יעדי שיפור, חסכון וניהול פרויקטים וביניהם אתר המשקף החדש. לדבריו, "ברוח של שאיפה לשלמות, הגעתכם למעמד זה לא מפתיעה כלל".
 
דורון ארבלי, ראש מינהל המכס, הביע את מחויבותו לקידום האיכות והמצוינות ביחידות המכס, המקיימות הלכה ולמעשה תהליכי איכות בשגרה, כשבית מכס חיפה מהווה מודל לכל יחידות הרשות לנחישות, לאומץ לב ולמנהיגות.
 
יוסי יהודה, סמנכ"ל בכיר למנהל ומשאבי אנוש, האחראי לאיכות ומצוינות ברשות הדגיש את חזונו האישי להטמיע מהלכים שנתיים ורב שנתיים של איכות בכל יחידות הרשות על מנת לייצר תרבות ארגונית החותרת למצוינות אישית, צוותית וארגונית.
 
לדברי רוני בר סיני, מנהל בית מכס חיפה, היכרותו הטובה עם עובדיו ומידת יכולתם להוביל מהלכי שינוי ושיפור ומעורבותם במהלכים לחיסכון וייעול הובילו אותו בשנת 2004 להתנדב למהלך חשוב זה ולהיות חלוץ, בין יחידות הרשות, לביצוע מבדקים ארגוניים עצמיים פנימיים על פי מודל ה-EFQM (הקרן האירופאית) למצוינות ארגונית.
 
ועדת הפרס מצאה לנכון לציין בחוות דעתה את הנימוקים הבאים להענקת אות ההוקרה לבית המכס חיפה והנהגתו של רוני בר סיני, מנהל בית מכס חיפה, ונחישותו להשגת חזון בית המכס שגיבש יחד עם עובדיו, לפיו בית מכס חיפה מהווה מודל לניהול איכותי של תהליכי עבודה מעוררת הערכה רבה מאוד וכי הגישה המשותפת מול הלקוחות ומול העובדים, אותה נוקט בית המכס ראויה לחיקוי.