התכנסה הוועדה החקלאית המשותפת לישראל ומצרים

הוועדה תדון בנושאים ווטרינרים, למחקר חקלאי משותף, הדרכה חקלאית ועוד. השר שמחון: השת"פ דרוש במיוחד כעת לנוכח משבר המזון העולמי


00:00 ,29.10.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

הוועדה תדון בנושאים ווטרינרים, למחקר חקלאי משותף, הדרכה חקלאית ועוד. השר שמחון: השת"פ דרוש במיוחד כעת לנוכח משבר המזון העולמי
 
הוועדה החקלאית המשותפת לישראל ומצרים התכנסה היום (ד') במשרד החקלאות בבית דגן. המשלחת המצרית לוועדה הגיעה ארצה במסגרת חגיגות העשור למרכז פרס לשלום.
 
שר החקלאות, שלום שמחון, אמר במהלך הפגישה כי החיוניות והקרבה של ישראל ומצרים מייצרות תנאים מצוינים והבנה הדדית לשיתוף פעולה, הדרוש במיוחד בעת הזאת, לנוכח משבר המזון העולמי המעמיד בסכנה את הכלכלה העולמית ומאיים במיוחד על אוכלוסיות חלשות. שמחון הדגיש כי לישראל יש עניין רב בקידום פרויקטים משותפים בתחומי ההשקייה, טכנולוגיות מתקדמות, ענף בעלי החיים וקידום פיתוחים חדשים ויזמויות של חברות ישראליות ומצריות.
 
השגריר המצרי, יאסר רדה עלי סעיד, ציין כי שיתוף הפעולה החקלאי נמשך כל השנים, גם כאשר שיתוף הפעולה בתחומים אחרים הצטמצם בהתאם לנסיבות. פואד אבו הדאב, יו"ר הוועדה המשותפת מטעם מצרים, המבקר בישראל זו הפעם ה-27, אמר כי הוא מאמין שהפעילות הוועדה תחזק את שיתוף הפעולה בין הארצות.
 
ממשרד החקלאות נמסר כי הם רואים חשיבות רבה בכינוס הוועדה, שכן מצרים היא המדינה הערבית החשובה ביותר עמה מתקיים קשר ושיתוף פעולה חקלאי מאז תחילת שנות ה-80, בעקבות חתימת הסכם השלום, וכי הוועדה קיימה את מפגשיה באופן רצוף מאז כינונה - לסירוגין בישראל ומצרים.
 
הוועדה פועלת באמצעות יושבי ראש משותפים. כיו"ר הוועדה מצד משרד החקלאות משמש- דר' יובל אשדת ומהצד המצרי כאמור- פואד אבו הדאב. 
 
הנושאים שעל סדר יומה של הוועדה מתמקדים בסוגיות שת"פ חקלאי בין שני משרדי החקלאות ונושאים של "שת"פ טכני ופיתוח", הנוגעים לסיוע ישראלי ישיר הניתן במשותף עם משרד החוץ ומתבצע בשיתוף עם מדינות וארגוני סיוע בינלאומיים שונים.
 
ממשרד החקלאות נמסר כי הוועדה הנוכחית תדון בנושאים ווטרינרים, נושאים הנוגעים להגנת הצומח, למחקר חקלאי משותף, הדרכה חקלאית הקשורה בעיקר בתוכנית מובראק להתיישבות חקלאית.

 

בתמונה מימין: שר החקלאות שלום שמחון, שגריר מצרים בישראל, יאסר רדב עלי סעיד, יו"ר הודעה מטעם מצריים, המהנדס פואד אבו האדב