התמ"ת: פרויקטים ישראלים משתתפים בתוכנית המו"פ האירופי ב-2.1 מיליארד יורו

באירוע רשמי שיתקיים מחר בחסות שגריר האיחוד האירופי בישראל, ראמירו סיבריאן אוזל, ומנכ"ל ISERD מרסל שטאון יוענקו אותות הערכה לזוכים הישראלים


00:00 ,29.10.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

באירוע רשמי שיתקיים מחר בחסות שגריר האיחוד האירופי בישראל, ראמירו סיבריאן אוזל, ומנכ"ל ISERD מרסל שטאון יוענקו אותות הערכה לזוכים הישראלים
 
ממשרד התמ"ת נמסר כי מתחילת התוכנית השביעית למחקר ופיתוח של האיחוד האירופי בינואר 2007, נרשמו 402 זוכים ישראלים אשר לוקחים חלק בפרויקטים שערכם הכולל מגיע ל-2.1 מיליארד יורו, כאשר גובה מענקי המחקר לזוכים עומד על 130 מיליון יורו. סכום זה גבוה בכ-30% מהסכום אותו העבירה מדינת ישראל לאיחוד האירופי בגין השתתפותה בתוכנית, כך מסר מרסל שטאון, מנכ"ל ISERD.
 
ממשרד התמ"ת נמסר כי באירוע הרשמי שיתקיים מחר במעון שגריר האיחוד האירופי בישראל, ראמירו סיבריאן אוזל, יוענקו אותות הערכה ל-282 זוכי השנה.
 
השגריר ראמירו סיבריאן אוזל מוסר ששיתוף פעולה זה הוא אחת ההצלחות הגדולות ביחסים המתרחבים בין ישראל והאיחוד האירופי. מניתוח ראשוני של ההשתתפות הישראלית בתוכנית המסגרת ה-7 מראה שההצלחה הישראלית מרשימה כבעבר. כיום אושרו מענקי מחקר שערכם עולה בהרבה על התרומה ישראלית של כ-97 מיליון יורו לשתי שנות ההשתתפות הראשונות.
 
ד"ר אלי אופר, המדען הראשי בתמ"ת ויו"ר ועדת ההיגוי של ISERD, מדגיש כי בזמן של התמודדות עם הקשיים הנובעים מהגלובליזציה הפיננסית, דווקא שיתוף הפעולה הגלובלי בין חברות וחוקרים מאפשר לישראל גישה לשווקים שלהם היא זקוקה בזירה הבינ"ל ואשר בהם היא יכולה לבטא את היתרון היחסי שלה.