חברת הגלם הרוסית תספק לישראל יהלומי גלם בשווי 300 מיליון דולר

שר התמ"ת בן אליעזר נפגש היום ברוסיה עם בכירי חברת הגלם הרוסית "אלרוסה". נשיא הבורסה ליהלומים אבי פז ומ"מ נשיא ההתאחדות דוד דה-טולדו בירכו על ההחלטה


00:00 ,23.03.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התמ"ת בן אליעזר נפגש היום עם בכירי חברת הגלם הרוסית "אלרוסה". נשיא הבורסה ליהלומים אבי פז ומ"מ נשיא ההתאחדות דוד דה-טולדו בירכו על ההחלטה
 
שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר, נפגש עם בכירי חברת "אלרוסה", חברת הגלם הרוסית ומשרד הגוחרן, המשרד הממשלתי האחראי על האוצרות ברוסיה. המפגש התקיים במסגרת משלחת עסקית, התלוו אל השר ח"כ אנסטסיה מיכאלי, שגרירת ישראל ברוסיה, אנה עזרי; מנכ"ל התמ"ת, שרון קדמי; נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש; המפקח על היהלומים בתמ"ת, שמואל מרדכי ומנהל מינהל סחר חוץ המכהן כיו"ר תהליך קימברלי, בועז הירש.
 
בפגישה נכחו אבי פז, נשיא הבורסה הישראלית; דוד דה-טולדו, מ"מ נשיא התאחדות תעשייני היהלומים; יאיר סהר, משנה לנשיא הבורסה וחבר נשיאות; שלמה יובל, נשיא כבוד של ההתאחדות; שלום פפיר ויוסף פפו, חברי הנהלת הבורסה; יאיר כהן, מנכ"ל הבורסה ועודי שינטל, מנכ"ל ההתאחדות. 
 
היקף הפעילות המסחרית של ענף היהלומים הישראלי, עומד על כעשרה מיליארד דולר יצוא בשנה, וכן ארבעה וחצי מיליארד דולר יבוא יהלומי גלם, כאשר חלקה של חברת אלרוסה הינו מועט.
 
השר בן אליעזר הביע בפגישה את תמיכתו בענף היהלומים הישראלי והגדירו כ"קטר היצוא", וכתורם משמעותי לפעילות הכלכלית בישראל. במסגרת זו, ביקש השר מראשי החברה כי תהיה אספקה ישירה של יהלומי גלם בהיקף של כ-300 מליון דולר בשנה מאלרוסה ישירות לתעשייה הישראלית. חברת אלרוסה נענתה בחיוב לבקשת השר, והודיעה כי היא מוכנה עקרונית לספק את הכמות הדרושה לתעשייה הישראלית.
 
יצוין כי לחברת אלרוסה משרד מכירות בבורסת היהלומים מזה כ-8 שנים, והוא ימשיך לרכז את הפעילות הנ"ל בבורסה.
 
נשיא הבורסה אבי פז ומ"מ נשיא ההתאחדות דוד דה-טולדו בירכו על ההחלטה, והדגישו את צרכי הענף הישראלי ויתרונותיו, הן בתחום הפעילות המסחרית והן בהיקף הייצור. השניים סקרו את פעילות הענף בישראל, ופעילות המרכז המסחרי בקומפלקס בורסת היהלומים.
 
לדברי מנכ"ל הבורסה יאיר כהן, "באמצעות אספקה ישירה של יהלומי גלם לישראל, יתחזק מעמדו של הענף הישראלי כמרכז ייצור עולמי במקביל לפעילותו כמרכז מסחר, יגביר את היכולת הכלכלית לליטוש היהלומים באמצעות היהלומנים הישראלים ובכך יגדיל את היקף הפעילות המסחרית של ישראל בעולם".