טויוטה מגלה עניין בטכנולוגיות ישראליות

בכיר מחברת המו"פ של ענק הרכב היפני נפגש עם נציגי 25 חברות בישראל. החברה היפנית מגלה עניין בעיקר בתחומי בטיחות, רובוטיקה, איכות סביבה וטכנולוגיות הדמייה


00:00 ,23.10.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

בכיר מחברת המו"פ של ענק הרכב היפני נפגש עם נציגי 25 חברות  בישראל. החברה היפנית מגלה עניין בעיקר בתחומי בטיחות, רובוטיקה, איכות סביבה וטכנולוגיות הדמייה
 
חוקר בכיר בחברת המו"פ השייכת לקונצרן הרכב הענק טויוטה ITC ביקר לאחרונה בישראל ונפגשו עם 25 חברות ישראליות בתחומי האוטומוטיב והרובוטיקה, בחיפוש אחר טכנולוגיות חדשות,  כך מסר הציר הכלכלי של ישראל ביפן, עמירם הלוי.
 
החוקר, דר' הידהרו קוראמוטו, ביקר באחרונה בישראל ונפגש עם חברות ישראליות שונות, ביניהן:
Sphericon ; IV-Sense ; Cellint Traffic Solutions ; IDesia ; Lumus ; N-Trig ; Thermo Siv ; Epos Technologies ; Explay ; MobilEye.
 
את הביקור ארגנה הנציגות הכלכלית של ישראל בטוקיו בשיתוף עם ענף האוטומוטיב במכון היצוא.
 
דר' קורמוטו ציין כי "ישראל מציגה יכולות וטכנולוגיות מגונות הרבה ממה שניתן לצפות ממדינה בגודלה. מצאנו שהטכנולוגיות הישראליות בתחום האוטומוטיב והרובוטיקה הינן מהפכניות ופורצות דרך ומתאימות מאוד לכיוונים שאליהן אנו פונים. אנו מתכוונים לבקר שוב בישראל בשבועות הקרובים, הפעם עם מנהלים בכירים מהנהלת חברת טויוטה עצמה על מנת שיתרשמו גם הם ממקור ראשון מהאיכות הטכנולוגית של החברות הישראליות".
 
לדברי עמירם הלוי, הוא חש לאחרונה בהתעוררות עניין רב בקרב חברות יפניות בעשיית עסקים וחיפוש טכנולוגיות בישראל. לדבריו "טויוטה, כקונצרן עולמי מוביל בתחום האוטומוטיב, מחפשת ללא הרף טכנולוגיות מעניינות ומבינה שישראל הינה מקור ראשון במעלה לטכנולוגיות כאלה". לדברי מר הלוי ביקר דר' קורמוטו גם בטכניון שם נפגש עם חוקרים בתחומי הרובוטיקה (ד"ר שוהם) ויצא משם נפעם.
 
אורי פכטר, מנהל ענף אוטומוטיב במכון היצוא אשר תיאם את הביקור וליווה את דר' קורמוטו במהלך ביקורו, מוסיף שהחברה מגלה עניין בעיקר בתחומים הבאים: בטיחות, רובוטיקה, איכות סביבה וטכנולוגיות הדמייה.
 
דר' קורמוטו, כאמור, מתכנן ביקור נוסף בישראל לצורך בחינת טכנולוגיות נוספות בחודשיים הקרובים. הביקור בארץ יאורגן בשיתוף הנציגות הכלכלית של משרד התמ"ת בטוקיו וענף האוטומוטיב במכון היצוא .
 
ממינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת נמסר כי הסחר עם יפן עמד בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2007 על סך של 2.07 מיליארד דולר. בתקופה זו  עמד היצוא ליפן על 529 מיליון דולר, ירידה של 4% בהשוואה ליצוא בתקופה המקבילה אשתקד. ענפי היצוא העיקריים בתקופה זו היו מכונות ומכשירים אלקטרונים (26% מהיצוא) מכשירים אופטיים וציוד רפואי (29% מהיצוא) יהלומים ואבני חן (11%) ומוצרים כימיים (12%).
 
היבוא מיפן עמד בתקופה זו על 1.5 מיליון דולר (עלייה של 32% לעומת התקופה המקבילה אשתקד). ענפי היבוא העיקרים: כלי רכב (50%), מכונות ומכשירי אלקטרוניקה (32%) מכשירים אופטיים וציוד רפואי (5% מסך הייבוא), ומוצרים כימיים (5%).