יצוא ציוד התקשורת לאיחוד האירופי גדל בשנת 2007 ב-6%

למעלה מ-60 חברות ישראליות ישתתפו בתערוכה מובייל וורלד 2008 בברצלונה וייפגשו עם ענקי התקשורת באירופה. מכון הייצוא:על רקע חולשת המשק האמריקני חברות תקשורת ישראליות מגדילות את מאמצי השיווק באירופה


00:00 ,10.02.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

למעלה מ-60 חברות ישראליות ישתתפו בתערוכה מובייל וורלד 2008 בברצלונה וייפגשו עם ענקי התקשורת באירופה. מכון הייצוא:על רקע חולשת המשק האמריקני חברות תקשורת ישראליות מגדילות את מאמצי השיווק באירופה
 
מחר תיפתח בברצלונה תערוכת "מובייל וורלד 2008", התערוכה הגדולה והחשובה ביותר בתחום התקשורת הניידת באירופה. בתערוכה, בה ישתתפו אלפי חברות ומציגים מכל העולם, צפויה נוכחות שיא של למעלה מ-60 חברות ישראליות, וזאת במסגרת פעילות שיווקית המשותפת למכון היצוא, IMA(ארגון המובייל והתקשורת הישראלי), מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת ומתימו"פ. נראה שלנוכחות הישראלית המוגברת השנה תרמה לא מעט חולשת המשק האמריקני, שחיקת שער הדולר ועליית שערו של היורו. מתברר כי יותר ויותר חברות ישראליות בענף התקשורת מגדילות את מאמצי השיווק שלהן באירופה מתוך רצון להגדיל את נפח הפעילות שם ובכך לקזז את הירידה הצפויה בביקושים בארה"ב.
 
ממכון היצוא נמסר כי בשנת 2007 יצוא ציוד התקשורת לאיחוד האירופי הסתכם בכ-871 מיליון דולר – נתון המהווה גידול של כ-6% לעומת שנת 2006. לעומת זאת, ייצוא ציוד התקשורת לצפון אמריקה הסתכם ב-931  מיליון דולר ורשם עלייה מתונה בלבד של כ-2%.
 
מנכ"ל מכון הייצוא, יחיאל אסיה, העריך שמגמה זו תימשך. לדבריו, השוק האירופי, חרף חסמים לא פשוטים בתחומי הרגולציה, הוא יעד חשוב ביותר לפעילות של חברות התקשורת הישראליות. לדבריו, עיקר המאמצים של מכון הייצוא מתמקדים בפתיחת דלתות של ענקי תקשורת ואינטגרטורים גדולים באירופה בפני חברות הזנק ישראליות. "הפעילות השיווקית בתערוכה בברצלונה מהווה המשך לפעילויות קודמות, שכללו בין השאר מפגש בין חברות הזנק ישראליות לבין ענקית התקשורת  דויטשה טלקום, תערוכת תקשורת בסנאט הצרפתי ואירועים נוספים. פעילויות אלו - הנעשות בשיתוף עם נספחים מסחריים של ישראל באירופה - תשמשנה קרש קפיצה לחברות הסטארט-אפ הצעירות לשם חדירה לשוק האירופאי, או לביסוס נוכחות קיימת של חברות התקשורת הישראליות."
 
"התרחבות שירותי הסלולר, שידורי הכבלים, הלוויין והאינטרנט הביאו בעשור האחרון להכפלתו של שוק התקשורת העולמי, כאשר עיקר הצמיחה התמקדה בתחום שירות האינטרנט האלחוטי. הייצוא הישראלי נשען, בין היתר, על ההתפתחות המואצת בשוק הסלולרי העולמי, שבו יש לחברות הישראליות יתרון בטכנולוגיות חדשניות ושירותי ערך מוסף", ציין מנכ"ל מכון הייצוא.
 
מייקי יואלי, סמנכ"ל מכון היצוא ומנהל חטיבת ענפים טכנולוגיים  הוסיף ואמר כי החברות הישראליותיציגו פתרונות טכנולוגיים לשוק הסלולר האירופאי התחרותי כגון טלוויזיה בסלולר (MobileTV), התלכדות שירותי האינטרנט והסלולר (Internet & Mobile Convergence), פלטפורמות לניהול תכנים (Content Management Platforms) ופרסום בסלולר (Mobile Advertising).  יואלי ציין כי החברות הישראליות תקיימנה מפגשים עסקיים עם וודאפון, אורנג', טלפוניקה, בריטיש טלקום, אלקטל, סוני-אריקסון ואחרים.