אולם תדריכים נקרא על שם קובי יחיני ז"ל

במלאות חודשיים למותו של יחיני בתאונת דרכים ערכו במכס נהר הירדן, מקום עבודתו, הזכרה וטקס קריאת אולם תדריכים על שמו במעמד המשפחה, נציגי ההנהלה, עובדים וחברים


00:00 ,04.01.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

מכס נהר הירדן קיים ביום חמישי האחרון, במלאות חודשיים למותו של קובי (יעקב) יחיני ז"ל, עובד מכס נהר הירדן, טקס קריאת אולם תדריכים על שמו. יחיני, בן 32 במותו, נהרג בתאונת דרכים שארעה כאשר היה בדרכו חזרה ממקום עבודתו לביתו במושב נתיב הגדוד שבבקעת הירדן. הוא הותיר אחריו רעיה, שני ילדים קטנים, הורים, אח ואחות. הטקס לזכרו נערך במעמד המשפחה, נציגי הנהלה, עובדים וחברים.

מרשות המסים נמסר כי, במהלך הטקס נשאו דברים לזכרו ראש מנהל המכס, מנהל היחידה, חברים ובני משפחה. דורון ארבלי, ראש מנהל המכס, הדגיש את חשיבות הקשר האמיץ והעמוק שנרקם עם משפחתו של יחיני ואת מחויבותו האישית לנושא. אופיר זילברמן, מנהל מכס מעברים, אמר כי יש באירוע של קריאת אולם התדריכים על שם יחיני ז"ל כדי להדגיש את אימוץ משפחת יחיני על ידי משפחת המכס המורחבת. לדבריו, בעקבות האסון הכבד הם זכו להכיר מקרוב את בני משפחתו ובהם אביו שהינו גמלאי של המכס והבינו מהיכן ספג את הערכים שנשא.

עוד נמסר כי, מנהליו נשאו מילים חמות ומרגשות על מסירותו למקום העבודה ותרומתו המקצועית והחברתית. חבריו לעבודה דיברו בשבחו, קראו תהילים לעילוי נשמתו, וביצעו שיר מרגש שנכתב והולחן על ידם. חבריו לעבודה אף הקימו במו ידיהם פינת הנצחה באולם התדריכים ובה ספר זיכרונות מושקע, אנדרטה מגזע עץ ותמונת קולאז' של יחיני מתקופות שונות בחייו.

המשפחה הנרגשת הביעה את הערכתה הרבה על ההשקעה הניכרת ועל הדברים המרגשים שנאמרו לזכר יקירם. לדבריהם, שימור זיכרונו של קובי ז"ל ועצם הקרבה אל חבריו ואל מקום עבודתו מסייעים להם לעבור את הימים הקשים האלה. המשפחה העידה כי, ההימצאות במקום העבודה והסיור שנערך להם קירב אותם עוד אל יקירם. כאות להערכתם חילקו בני המשפחה בתום הטקס איגרת אישית לכל העובדים. 

יום זה תרם רבות להידוק הקשר החם שנרקם בין משפחת המכס למשפחת יחיני ומסייע רבות להתמודדות עם האובדן הקשה הן לחבריו ומנהליו והן למשפחתו. כל הנוכחים הביעו את רצונם להמשיך ולטפח קשר זה. ‏