אשדוד: סוכל ניסיון הברחה של סיגריות על גבי רפסודה

מכס אשדוד והמשטרה סיכלו הברחת ענק של 150 אלף חפיסות סיגריות באמצעות רפסודה ענקית באורך של שמונה על ארבעה מטרים. שווי הסיגריות המוברחות מוערך בכ-4.5 מיליון שקל


14:18 ,08.05.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

פעילות מבצעית משותפת של חוקרי יס"מ (סמים ומכס) אשדוד ושל שוטרי משטרת ישראל בוצעה הלילה בים במהלכה נתפסה בעומק הים על ידי יחידת השיטור הימי של משטרת ישראל רפסודה ועליה 150,000 חפיסות סיגריות תוצרת חוץ בשווי של למעלה מ-4 מיליון שקל. שני חשודים נעצרו והועברו לחקירה במכס.

 

במהלך הפעילות המבצעית שהתבססה על מידע מודיעני שהתקבל במכס אשדוד, אשר העלה חשד שסיגריות ומוצרים אחרים חייב מס מוברחים בהיקפים עצומים דרך הים, זוהתה היום השעה 01:00 לפנות בוקר חבירה של סירת דייגים לאניית משא זרה אשר עגנה 7 ק"מ מהחוף בתוך המים הטריטוריאליים של ישראל.

 

בעזרת האמצעים המיוחדים שהופעלו זוהתה הורדה למים של רפסודה ענקית באורך של שמונה על ארבעה מטר מספינת המשא. סירת הדייג, בה זוהו שני חשודים, התחברה לרפסודה באמצעות כבל פלדה. לאחר מספר דקות נקרע כבל הפלדה מהרפסודה והיא נשארה לצוף ליד ספינת המשא.

 

לאחר מכן נערך מעקב על סירת הדייג שנכנסה למרינה אשדוד, ושני החשודים ששהו בה, בעלי עבר פלילי עשיר, נעצרו. במקביל ספינה של השיטור הימי נשלחה לאסוף את הרפסודה מלב ים. הרפסודה נגררה לחוף ובבדיקה שנערכה בה נתגלו 150,000 חפיסות סיגריות תוצרת חוץ מוברחות, בערך כספי של כ-4.5 מיליון שקל. בשלב זה נערכות פעולות חקירה רבות בשילוב יחידת החקירות של המכס ומע"מ ת"א , משטרת ישראל ויס"מ אשדוד. במהלך היום יובאו החשודים להארכת מעצר.