חיפה: סוכני המכס נפגשו עם מנהל המכס החדש

במפגש דנו המשתתפים בעניינים הקשורים במערכת היחסים שבין המכס לבין סוכני המכס ובכלל זה יחסם של עובדי המכס כלפי סוכני המכס וזמינות העובדים למתן מענה מהיר לצרכי הסוכנים.


12:16 ,08.04.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

השבוע נפגשה הנהלת לשכת סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים בחיפה והצפון, עם צוות הנהלת המכס בראשות מר כפיר חן, מנהל המכס החדש לשיחת עבודה ראשונה.

 

מטעם הלשכה השתתפו בפגישה היו״ר מר גדי כהן, חבר הועד מר שולי חסיד והיועמ״ש עו״ד שרון סופרין.

 

בישיבה נדונו עניינים הקשורים במערכת היחסים שבין המכס לבין סוכני המכס ובכלל זה יחסם של עובדי המכס כלפי סוכני המכס וזמינות העובדים למתן מענה מהיר לצרכי הסוכנים.

 

כמו כן נדונו בקשות סוכני המכס להשתתף בוועדות שמתקבלות בהן החלטות הקשורות לפעולתו של סוכן המכס; להגביר את שיתוף הפעולה עם סוכני המכס; להקפיד על עדכון שוטף בנוגע להחלטות סיווג, נהלים, חוקיות היבוא, וכיוצא באלה; לשתף את סוכני המכס לפני הוצאת גרעונות; לאפשר פרי רולינג בכל ממשקי העבודה; וכן לאפשר מתן הקלות ושירות לאחר שעות העבודה המקובלות עבור סוכנים ומשלחים המוגדרים כגורם כלכלי מאושר.

 

בישיבה עלה גם נושא העיצומים הכספיים, וסוכם כי בטרם תתקבל החלטה כלשהי בנושא, נציגי לשכת סוכני המכס והמשלחים יזומנו כדי להציג את עמדתם, וזאת בנוסף לאמור במכתב שנשלח מטעם הארגון כמענה לשימוע שפורסם.