יו״ר ההסתדרות לשר האוצר: הסר התנגדותך להיטל היצף על המלט

יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, קרא לשר האוצר ישראל כץ, להסיר את התנגדותו להטלת היטל היצף על המלט המיובא: ״אני משוכנע כי ניתן לגבש יחד - הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים, מתווה שיאפשר לשמור על רמת מחירים נמוכה ולהגן על התעשייה המקומית ועל העובדים״


11:53 ,25.06.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, פנה לפני זמן קצר לשר האוצר ישראל כץ, וביקש כי יסיר את התנגדותו להטלת היטל היצף על המלט המיובא, וזאת ״לאור המצוקה שבה שרויה תעשיית המלט הישראלית״.

 

״אנו שרויים במשבר תעסוקתי מהחמורים שידע המשק, ומאות אלפי ישראלים מובטלים או בחל"ת, ללא ודאות האם יהיו להם מקומות עבודה לשוב אליהם", כתב יו"ר ההסתדרות לשר האוצר, "בהיעדר התערבות שתהפוך את התחרות בין יצרני המלט המקומיים לבין הייבוא מחו"ל, להוגנת, אנו עלולים להיות עדים להרס מוחלט ובלתי הפיך של תעשיית המלט הישראלית, לפגיעה בעובדים רבים ולהעמקת המשבר במשק״.

 

״תעשיית המלט מהווה נכס אסטרטגי-לאומי וכלכלי למדינה ומפרנסת אלפי משפחות. תחרות היא תנאי הכרחי להשגת משק בפריון גבוה ולמאבק ביוקר המחייה, אולם תחרות בלתי הוגנת מזיקה לשוק הישראלי ותפגע בהמשך גם בצרכנים״.

 

בר-דוד הוסיף: ״אני משוכנע כי ניתן לגבש יחד - הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים, מתווה מאוזן שיאפשר לשמור על רמת מחירים נמוכה ולהגן על התעשייה והעובדים״.