נחשפה רשת להברחת סמים בבובות צעצוע

רשות המסים והמשטרה עצרה בחודש האחרון 10 חשודים בגין ייבוא סמים מארה"ב. משקלם הכולל של הסמים כ-6.5 ק"ג והם מוערכים בשווי של מיליוני שקלים


09:55 ,05.01.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

בפעילות יזומה ומשולבת של רשות המסים המשטרה, נעצרו בחודש האחרון 10 חשודים בגין ייבוא סמים מארה"ב.  מחקירה ביחידה מרכזית של המשטרה עולה כי במשך החודשים האחרונים, נשלחו מס' חבילות דואר לארץ. בחבילות נשלחו בובות (מיניונים ומלחמת הכוכבים) ובהן הוסלקו סמים מסוג אמפטאמין. משקלם הכולל של הסמים כ-6.5 ק"ג והם מוערכים בשווי של מיליוני שקלים.

 

המשטרה, בשיתוף עם רשות המסים, הצליחו לאתר 3 חבילות שיעדן היה לכתובות בת"א וברמת השרון. בפעילות סמויה הצליחו החוקרים לאתר את מקבלי החבילות ואת כל אנשי הרשת שפעלו לייבוא הסמים, הפצתם ומכירתם.

 

לאחר איסוף תשתית ראייתית נגד החשודים הם נעצרו כאמור במהלך החודש האחרון והובאו לחקירה.

 

הרשת פעלה כך; החבילה נשלחה מארה"ב לישראל לכתובתו של אחד החשודים. מרגע הגעת החבילה לארץ, דאג אחד החשודים (עובד בחברת שליחויות) להעבירה לכתובת אליה יועדה. בהמשך, חשוד אחר, זה שאל כתובתו נשלחה החבילה, העבירה לחשוד נוסף וכך הלאה, עד שהחבילה הגיעה ליעדה - ראש הרשת.

 

תפקידם של שלושה חשודים נוספים היה להפיץ את הסמים ולמכור אותם בקרב בני האוכלוסייה הפיליפינית.

 

החשודים, בשנות ה-30 לחייהם, תושבי ת"א והוד השרון, יובאו הבוקר לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בת"א, אז גם בכוונת הפרקליטות להגיש נגדם הצהרת תובע.