נחשפה רשת שעסקה בהברחה של כדורים מזויפים לטיפול באין אונות

בית המשפט האריך מעצרם של חמישה חשודים שהבריחו עשרות אלפי כדורים מזויפים לטיפול באין אונות והפיצו אותם בכל חלקי הארץ. החשודים נתפסו לאחר שנחשפה בלדרית שהגיעה מסין ובאמתחתה עשרות אלפי כדורים


00:00 ,11.07.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

הוארך מעצרם של חמישה חשודים בהברחה ובהפצה של כדורים לטיפול באין אונות מזויפים: מאור דנינו מחיפה, בניטה דנינו מחיפה, סמיר שירביני מנצרת, יוסי פדידה ממגדל העמק וקירה גורדון מקריית אתא.

מרשות המסים נמסר כי, ביום חמישי, בעקבות מעצרה בנמל התעופה בן- גוריון, של גורדון, בלדרית שהגיעה מסין ובאמתחתה עשרות אלפי כדורים לטיפול באין אונות החשודים כמזויפים, נפתחה חקירה גלויה נגד רשת גדולה מהצפון שעסקה בהברחה ובהפצה של כדורים לטיפול באין אונות.

עוד נמסר כי, מעצרה של הבלדרית היה תוצאה של עבודה מודיעינית ממושכת בצח"מ משותף של משרד חקירות מכס ומע"מ חיפה, רשות המסים בישראל, ושל מחלק הקניין הרוחני ביאל"כ. עם מעצר הבלדרית, נערכו חיפושים בבתים ובעסקים של מעורבים אחרים, נתפסו עוד עשרות אלפי כדורים החשודים כמזויפים ונתפס חומר רב הקושר את המעורבים לחשדות.

על פי החשד של רשות המסים, מדובר ברשת גדולה שפעלה בכל חלקי הארץ ועסקה בהברחה, בזיוף מדבקות, ואריזות לבקבוקונים לצורך מסחר והפצה.

לפי הבקשה להארכת מעצרם של החשודים שהוגשה לבית המשפט, מדובר בהברחה בנסיבות מחמירות והפצה בישראל של תרופות לטיפול באין אונות הדורשות מרשם רופא ואשר ניתן לקבלם רק בבית מרקחת ורק לאחר בדיקת רופא, אחרת הן עלולות לסכן חיי אדם. מעצרם של החשודים הוארך במספר ימים.