על כביש הערבה

תושבת אילת נעצרה עם עשרות מכשירי גלקסי S5, בחשד שרכשה אותם ללא מע"מ, תוך כוונה למכור אותם לתושבי מרכז הארץ במחיר מלא


12:43 ,18.05.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

תושבת אילת, בעלת עסק לממכר מכשירי סלולר, נעצרה בסוף השבוע האחרון ביציאה מאילת על ידי חוקרי יחידה מיוחדת של מכס אילת, כשברשותה עשרות טלפונים סלולריים מדגם גלקסי S5 באריזתם המקורית.

 

על פי החשד, נהגה התושבת בשיטתיות לרכוש את המכשירים באילת ללא מע"מ ולמכור אותם בניגוד לחוק במרכז הארץ, תוך גריפת פער המע"מ לכיסה ופגיעה בקופת המדינה.

 

בעקבות קבלת מידע מודיעני, נעצרה האשה ביציאה מאילת בעמדת הביקורת של המכס (אזור סחר חופשי), בעת שנסעה צפונה באוטובוס לכיוון תל אביב. זמן קצר קודם לכן דאגה האשה לאסוף באופן אישי את הסחורה, שהגיעה באותו היום לאילת באמצעות טיסה, לא לפני שדאגה להחתים את פקיד המכס על אישור הסחורה כפטורה ממע"מ לצריכה ושימוש באילת, בכפוף לחוק אזור סחר חופשי אילת.

 

במזוודתה נמצאו 42 מכשירי סמסונג גלקסי  S5ששוויים הכולל עומד על 111 אלף שקל וההתחמקות ממס עומדת על כ-20 אלף שקל.

 

ביחידת החוקרת מכס ומע"מ אילת מתנהלת חקירה כנגד העסק של האשה, שהוקם לפני חודשיים, בחשד למכירות ללא חיוב מע"מ, בניגוד לחוק, ללקוחות שאינם תושבי אילת, בהיקף של מאות אלפי שקלים באופן שיטתי. ברשות חוקרי המכס מצויים חשבוניות מס מספקים שונים מהם רכשה מכשירים במאות אלפי שקלים המהווים ראייה לחשד.

 

השופטת שוש שטרית, סגנית נשיא בית משפט השלום באילת, נעתרה לבקשת רשות המסים ואישרה את שחרורה של האשה בתנאים מגבילים, על מנת לאפשר את המשך חקירתה, תוך שהיא מורה על האשה להפקיד 20 אלף שקל ערבות עצמית, ו-20 אלף שקל ערבות צד ג' וכן להפקיד את דרכונה במחלקת חקירות מכס ומע"מ.